Кошер с малко мед

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Кошер с малко мед

Мнение от kristinobal »

Здравейте, имам един кошер, който е с малко запаси от мед, нямам и пити с мед да му дам, как да постъпя?

Малко информация за този кошер, преди две седмици прегледах кошерите си, този имама много малко мед, но за сметка на това има пило и то не малко, има и прясно пило, майката си снася все едно е Май.
Сипвах мед в хранилката но почти не го прибира.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Кошер с малко мед

Мнение от valaz »

Вероятно майката има ген от италианската порода пчели. Там зимата е кратка и мека и не е необходима специална подготовка за нея. Остави естествения подбор да си каже думата или опитай запасяване с инвертиран сироп.
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Кошер с малко мед

Мнение от христо »

kristinobal написа:Здравейте, имам един кошер, който е с малко запаси от мед, нямам и пити с мед да му дам, как да постъпя?

Малко информация за този кошер, преди две седмици прегледах кошерите си, този имама много малко мед, но за сметка на това има пило и то не малко, има и прясно пило, майката си снася все едно е Май.
Сипвах мед в хранилката но почти не го прибира.
Направи 2-3 кг. питка, и я сложи в/у кълбото, ще иззимува спокойно. Ако я изкунсомира ,му сложи още веднаж.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Кошер с малко мед

Мнение от genata_fi »

kristinobal написа:Здравейте, имам един кошер, който е с малко запаси от мед, нямам и пити с мед да му дам, как да постъпя?

Малко информация за този кошер, преди две седмици прегледах кошерите си, този имама много малко мед, но за сметка на това има пило и то не малко, има и прясно пило, майката си снася все едно е Май.
Сипвах мед в хранилката но почти не го прибира.
Затова няма мед, отива за пилото. Ако имаш излишни пити с мед в някое друго семейство, така или иначе като е свито кълбото, остават непокрити пити, извади 1-2 и подай на семейството с малко запаси. Твърда храна в пликче надупчено над кълбото, също е добър вариант. Този уикенд ще е топъл и подходящ за тази дейност.
Или е италианка майката или е много млада, късно изведена и сега при това меко време и се работи здраво.
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Кошер с малко мед

Мнение от kristinobal »

Придадох му мед и уж всичко бе на ред до днес, отварям днес да видя как е, времето хубаво и какво да видя десетина маточника, запечатани, затворих го и следващото отвеаряне ще е през Март.
Отворих още един , там гледах, гледах, гледах и там не видях майка, :cry: :cry: :cry: , непосмях да отварям друг, напролет дано ги има.
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Кошер с малко мед

Мнение от kristinobal »

Aбе хора защо ми е преместена темата тук????????
То вярно питам за запасите от мед но?
Времето тук е хубаво, на обяд се облитаха хубаво дано е така и напролед, ще ги отварям чак след нова година.
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Кошер с малко мед

Мнение от kristinobal »

Към модераторите, защо ми е тук темата???????????????????????????????????????????????
Ако заглавието бе КОШЕР С МАЛКИ ЗАПАСИ ОТ МЕД пак ли е за тук???????????????????????
Моля само за обяснение, от чисто любопитство.
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Кошер с малко мед

Мнение от kristinobal »

?
IVO183

Re: Кошер с малко мед

Мнение от IVO183 »

kristinobal написа:Здравейте, имам един кошер, който е с малко запаси от мед, нямам и пити с мед да му дам, как да постъпя?

Малко информация за този кошер, преди две седмици прегледах кошерите си, този имама много малко мед, но за сметка на това има пило и то не малко, има и прясно пило, майката си снася все едно е Май.
Сипвах мед в хранилката но почти не го прибира.
При мен като се получи така:
Махам маломедните пити и на тяхно място слагам пълни, взети от силни семеиства. Ако има място, зад преградната стена слагам маломедни - надраскани да пренесът пчелите меда от тях.
Ако нямам пити с мед, блъскам яко центрофугиран мед в хранилки. ударни дози. Докато се запасят.
Успехи колега.
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”