Пчелни пластмасови основи система “Бипакс”

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
georgi20snaip
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 16, 2010 6:39 pm

Пчелни пластмасови основи система “Бипакс”

Мнение от georgi20snaip »

Искам да попитам за тези пластмасови полуизградени основи “Бипакс”, колко са надеждни за употреба. В интернет пише, че са "стъпка към екологичното пчеларсто", защото пчелния продукт не се обработва (Центрофугира), а направо от кошера се пласира като готова продукция. Каква е Цената на 1 кутийка?Някой пробвал ли е с тях? Аз мисля да опитам с няколко основи през идната 2011 пчеларска година. Споделете мнението си!!! :)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Пчелни пластмасови основи система “Бипакс”

Мнение от dimitarbonev »

Пробвах и повече не искам да повтарям. Пчелите трудно ги приемат. Градят с неохота дори и при обилна паша. Като искаш екологично производство или така наречените луксозни рамчета по-добре нареди празните рамчета в магазина или медовия корпус, отколкото да мъчиш пчелите с тези пластмасовите основи
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Пчелни пластмасови основи система “Бипакс”

Мнение от ivandespotov »

georgi20snaip написа:Искам да попитам за тези пластмасови полуизградени основи “Бипакс”, колко са надеждни за употреба. В интернет пише, че са "стъпка към екологичното пчеларсто", защото пчелния продукт не се обработва (Центрофугира), а направо от кошера се пласира като готова продукция. Каква е Цената на 1 кутийка?Някой пробвал ли е с тях? Аз мисля да опитам с няколко основи през идната 2011 пчеларска година. Споделете мнението си!!! :)
Директната реализация ми е ясна, но не ми е ясна консумацията????
georgi20snaip
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 16, 2010 6:39 pm

Re: Пчелни пластмасови основи система “Бипакс”

Мнение от georgi20snaip »

Ами колега на който му хареса видът и пожелае да си купи той ще си прави сам сметката на консумацията!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”