Преместване на кошери на около 300 м.

Модератор: drone

Публикувай отговор
Пламен Керчев
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:05 pm
Обратна връзка:

Преместване на кошери на около 300 м.

Мнение от Пламен Керчев »

Здравейте.Предстои ми преместване на кошери на доста близо около 300м. Знам че трябва да е сега пролетта но ще се вслушам и във вашите цени съвети как трябва да стане с най малките подробности. Благодаря предварително.
http://www.lyublenbee.alle.bg
Всичко е добре, когато завършва добре.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Преместване на кошери на около 300 м.

Мнение от valyo »

Пламен Керчев написа:Здравейте.Предстои ми преместване на кошери на доста близо около 300м. Знам че трябва да е сега пролетта но ще се вслушам и във вашите цени съвети как трябва да стане с най малките подробности. Благодаря предварително.
Ако наблизо няма друг пчелин мести ги привечер със затворени прелки и после(утре ?) им ги отвори. Сега и да летят , не летят далеко.
Ако са ти малко кошерите може да сложиш около прелката някакъв различен за всеки кошер ориентир, да им помогне малко - различен цвят дъска, парцал, клонче, трева. Не забраяй че те не виждат(не различават) червения цвят.
Аз дори бих рискувал и бих ги преместил с неукрепени рамки - студено е а укрепването не може да станеза секунда.
Но акопекне по обед е по-добре да ги отвориш и укрепиш набързо. После затваряш и вечерта затваряш прелките и носиш. Може да не бързаш веднага да махаш укрепващите дъсчици - все ще дойде време.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Преместване на кошери на около 300 м.

Мнение от ivandespotov »

Пламен Керчев написа:Здравейте.Предстои ми преместване на кошери на доста близо около 300м. Знам че трябва да е сега пролетта но ще се вслушам и във вашите цени съвети как трябва да стане с най малките подробности. Благодаря предварително.
Потърси с търсачката има писано по тази тема доста! За да не се повтаряме.
Публикувай отговор

Обратно към “Подвижно пчеларство / Mobility apiculture”