СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Тук предупреждавайте за пръскане с пестициди и хербициди
krasimir99
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 04, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от krasimir99 »

КОЛЕГИ МЛАД ПЧЕЛАР СЪ МО СКОРО ГЛЕДАМ ПЧЕЛИ ДЕ,МЕЖДУ ВАРНА И ДОБРИЧ МИ Е СЕЛОТО,ХОБАВА МЕСТНОСТ ПЧЕЛИТЕ МИ СИ ВАДЯТ МЕД ,НЕМОГА ДА ИМ СЕ НАРАДВАМ ИМАМ 24 КОШЕРА ,БЯХА В ЕДИНИЯ КРАЙ НА СЕЛОТО САМО ЕДИН КОМШЙЯ ИМАШЕ НА ОКОЛО 70 ГОД.,НЕ СПРЯ ДА МАРМОРИ МИНАЛОТО ЛЯТО КАК ПРЕДИ ГОДИНИ МУ НАХАПАЛИ МАГАРЕТО ,МАХНАХ ГИ ОТ ТАМ СЛОЖИХ ГИ В НАШИЯ ДВОР ТАМ В БЛИЗОСТ САМО ЕДНИ КОМШИИВСИЧКО ДРУГО ПРАЗНО,И ДА МИ Е ЧЕСТИТО ДНЕСКА И ТЯ ДОЙДЕ ДА СЕ ЖАЛВА ЧЕ НЕ МОЖЕЛА ДА СИ ОБРАБОТВА ГРАДИНАТА ХАПЕЛИЯ :oops: ЖИВИ ХОРА НЕ ОСТАНАХА НА ТОВА СЕЛО ЕДИН ДА ИМА И ТОЙ МАРМОРИ НАПРАВО НЕЗНАМ ВЕЧЕ КАКВО ДА ПРАВЯ , А МИ СЕ ИСКА ДА ГИ НАПРАВЯ ПОВЕЧЕ. ОПЛАКАХ СЕ ,АКО НЯКОЙ МЕ ПОСАВЕТВА НЕЩО ДА МИ ОЛЕКНЕ МАЛКО ДЕ :(
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от светльо »

дворче извън селото имаш ли?

п.п.няма нужда да пишеш все със големи букви :wink:
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
krasimir99
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 04, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от krasimir99 »

ами то щото бях ядосан затова така :wink: ,абе дворче нямам ама може да се измисли нещо ,по скоро ме е страх от кражби затова,а твоите колега на какво място са.
Yonko
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 6:13 pm
Местоположение: Русе 130ДБ

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от Yonko »

И аз имам една съседка дето първата година ми се оплакваше и мърмореше, даже синът и ме заплашва, щял да ги запали.... Ама като мина малко време свикна и даже сега си купува мед от мен.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Подарявайте им на година по 1-2 буркана мед да нямате ядове - ще имате и пазачи!!! :wink: :wink: :wink:
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
jorgakiev

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от jorgakiev »

:lol: моята комшийка е същата мърмори, мърмори и като извадя първия мед и си получи буркана с меда и не и чувам гласа до другата година

а има и един плюс за комшийката почна се къпи по редовно и спряха да я жилят :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от valaz »

По закон 3 м са достатъчни, но от практическия ми опит, единични пчели ме нападат и на 5 до 6 метра встрани от кошерите. Зависи и от сезона, от цвета на косата и т.н. Когато са гладни са по-зли. Имал съм единични случаи, когато единична пчела ме нападне на разстояние над 15 метра встрани от кошерите. Когато са зли, на 3 метра пред кошерите мога да стоя не повече от половин минута до първото нападение. Косата все още не ми е побеляла.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от genata_fi »

Аз много обичам да ги гледам как летят, и докато не се беше натровил единия кошер, нямах никакви проблеми. Сега вече не ме пускат да стоя и да ги гледам. Мисля, че цвета на косата не е от значение.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от Scutellator »

Красимире , безболезнен вариант няма.И във двата случая ще ти струва пари. Или ще си преместиш пчелите (което все някога така или иначе трябва да стане), приемайки по-високите транспортни разходи и повишения риск от кражба, вандалство и злополуки или ще си вземеш кротки пчели (имам в предвид наистина кротки) и ще внимаваш за болести (да не купуваш от другаде пчели), защото и най-кротките пчели могат (не винаги) да побеснеят при болест - техния начин да изкрещят.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
krasimir99
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 04, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от krasimir99 »

ами май ще си направя по хубав пчелин от този :wink: всяко зло за добро;ама ама догодина вече,а за болести мисля че всичко е наред,правя всичко по книга а и все се намира някой дядо пчелар да дойде да даде акъл за нещо.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от volodq »

Бачо Иван е прав,като извадиш мед и подари 1-2 буркана и ще видиш,но спаението е да нямаш съседи.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
krasimir99
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 04, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от krasimir99 »

абе и тоя вариант обмислях :wink: :twisted:
krasimir99
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 04, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от krasimir99 »

ама засега си го хабя патроните за пчеларки,кацнали си на ореха и чакат :twisted:
bor4o111
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 6:19 pm

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от bor4o111 »

:roll: Ас имам един вариант.Да вземеш да се откажеш от пчелите и да ги подариш на някой твои познат :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P
krasimir99
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 04, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от krasimir99 »

bor4o111 ,освен пак да ги пренасяш друго няма да стане :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ,а като се замисля и твойте май ще мъкнем някаде другаде май :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Пръскане с пестициди и хербициди”