Кръгла маса „За пчелите и хората" бе открита в столицата

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Кръгла маса „За пчелите и хората" бе открита в столицата

Мнение от светльо »

И в другия форум го споменах казвам го и тук - за другите неща не знам, но основен приоритет според мен е да се озаптят най-накрая пръсканията, субсидии, търговци, данъци не знам си какво, минава баровеца със самолета и всичко отива по дяволите, щетите от тези отрови дори да не се усетят в първия момент, то по-късно след време отровата си казва думата. Има една камара препарати за всички видове вредители, цели и пръскания необходими на земеделците, които далеч не са толкова вредни за пчелите, че и на капак не им излизат чак толкова пари - всички тежки препарати, направо трябва да бъдат забранени за продажба, вярно на слух, но хора (и то крупни земеделци) ми споделиха, че доста от отровите из магазините у нас в чужбина направо са забранени за продажба, не просто за употреба.

Как и що да стане това, не знам, не съм компетентен, но крайно време е да се регулират сериозно, а не само с некви прашливи закончета и разпоредби, въпросните пръскания - това е огромен бич за всички пчелари, както се казва нека има мото "пчеларите не са врагове на земеделците", ние сме в помощ взаимна!!!, ние на тях и те на нас ..... ако трябва да им направят курсове, като на новобранци и да ги образоват малко за ролята на пчелите в земеделието и какво не само на нас, а и на себе си причиняват с тези неразумни пръскания.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Кръгла маса „За пчелите и хората" бе открита в столицата

Мнение от volodq »

Мисля,че в Германия вече са го решили вапроса с пръсканията,защо не се предложи закона да е като техния,да мине през парламента разбира се?Или постановление на министерството за по-големи глоби на "баровците"които не спазват закона?
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Кръгла маса „За пчелите и хората" бе открита в столицата

Мнение от dimitarbonev »

А как са го решили проблема германците?
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кръгла маса „За пчелите и хората" бе открита в столицата

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Не зная под каква форма са го измислили в другите държави в европейски съюз но там се раздават пари на брой пчелно семейство!!! Така са ми казвали съм чувал. Гърция-43 евро! Италия 56 евро! Германия мисля -58 евро / може и да греша с цифрите малко! А в България като стане въпрос за такава супсидия - всички ръководители на някви сдружиения или дружества или квото и да било подобно казват в европейски съюз пряко супсидиране няма ! Няма но има а как е направено незная някой ако има познати ако може да сподели би било добре да се знае под каква форма става това! Дори в съседна Румъния има около 8-10 евро на пчелно семейство!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Кръгла маса „За пчелите и хората" бе открита в столицата

Мнение от volodq »

dimitarbonev написа:А как са го решили проблема германците?
Като са произвели препарати безвредни за пчелите има и контрол на пръсканията,а нашите зърнопроизводители не им пука с какво пръскат и по кое време на денонощието!
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Кръгла маса „За пчелите и хората" бе открита в столицата

Мнение от dimitarbonev »

Колеги,
Нашата задача е да направим предложение, какво и как да се промени в нормативната уредба. Закона за пчеларството, наредба 15, наредба 26, наредба 27 правилници и т.н.
Колкото до субсидиите, имаше един вариант, но Михайлов, Челибиева, Янков, и компания прецакаха всичко. Ясно е кой стои зад Михайлов и защо прецаква всичко, което ще е от полза на пчеларите.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”