пчеларските сдружения

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

Дори и да е така,как го измислихте 1000 тона мед.Това са 50000 кошера.Според Вашите критерии дори Иван Венер не може да Ви стане член.Коригирайте това безумство,след като искате да направите нещо смислено. :!: :!: :!:
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Благодаря, ще го коригираме. Станала е техническа грешка.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Много интересно се получава.
Имаше много изказвания, че трябва да се сдружаваме, а направи ли някой сдружение веднага започвате да го плюете и да му говорите за някакви крави. Явно това е някаква българска черта.
polman
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Фев 09, 2006 11:33 am
Местоположение: остров Белене

Мнение от polman »

ами какво се занимаваш с такива дето имат два кошера .
да ги дава на които си иска и да си купува какьвто мед иска.
това сдруйение не е ли за такива които искат да развиват професионално пчеларство?
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Благодаря за светлината. Точно за такива е. И е с цел не само да подобри практиката на пчеларите, но и да им съдейства за реализация на продукцията по всякакъв начин / чрез промяна в нормативната база, чрез установяване на контакти в чужбина и др. /.
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

DAN написа:Благодаря за светлината. Точно за такива е. И е с цел не само да подобри практиката на пчеларите, но и да им съдейства за реализация на продукцията по всякакъв начин / чрез промяна в нормативната база, чрез установяване на контакти в чужбина и др. /.
По принцип идеята е много добра защото при влизането в европейският съюз ще трябва да се съобразяваме с мого изисквания . И ще е по-добре да се започне навреме за да ни бъде по-лесно.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

До една седмица ще има в сайта необходимите извадки от устава.
http://bbpea.atspace.com
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

DAN написа:До една седмица ще има в сайта необходимите извадки от устава.
http://bbpea.atspace.com
Това е добре за устава но аз смятам , че колегите пчелари трябва да се запознаят с изискванията на европейският съюз за качеството на нащта продукция . Защото има много колеги , които незнаят точно за какво става въпрос . А това може да доведе до срив на пазара , защото макар и по добра като качество нащта продукция може да остане непродаваема . На много колеги това може да се види странно но то ще стане истина . Да съответно с това трябва да кажа , че аз се занимавам активно с пчеларство от 4 години имам 30 кошера от дадан блад и ланс рут , като част от последните са направени посистема та на г-н Гърдев . А за тази година от миналата година съм си приготвил така наречените хранителни наставки , които са 1/2 от рутов корпус .Това всичкото съм гонаправил със собствен труд и с помоща на бащами . Трябва ми малко време за и ще кача няколко страници от книгата на Иван Вълчев "Пълен пчеларски нарънчник " За тази книга споменавам защото тав се казва ,че пчеларството е било клон от икономиката на България през 1934 година . :roll:
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Те не могат да я отворят. Трябваше аз да я проверя.
Ако искаш да се свържеш с Арнаудов можеш да го направиш на изписаните телефони. Ако решиш да членуваш ще ти изпратим молба да я попълниш и върнеш на адрес и при следващо събрание ще се гласува присъединяването на всички желаещи.
kirschman
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 4:44 pm

какво ни куца

Мнение от kirschman »

Левски затова е велик - защото без мобифони, леки коли, пари и интернет е наприл революционни организации в цялата страна. А, ние - един парламент не можем да гръмнем. Едно време имаше ТКЗС, после АПК и нищо не излезе. Сега наново да се сдружаваме. Запомнете - сдружават се хора с еднакви интереси. Не може председателят да гледа собствения си интерес, членовете да чакат някой отгоре да им свърши работата - така не става. Ортаклъка, ако бше хубаво нещо двама мъже щяха да се женят за една жена.
FILANT
krasel84
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 11:01 am
Местоположение: grad Dobrich

Мнение от krasel84 »

Да ти кажа сигорно си прав но в България има много големи разминавания ж мисленето на старото и новото поколение аз съм на 22 години и виждам как по старите пчелари не дажат на по младите път ние не претендираме за водешто място в пчеларството но те си мислят че всичко го правим с цел да ги засенчим няма такава работа.Аз виждам по пчеларите около мен не дават никаква информация да не би ние един ден да знаем повече от тях макар че това е спорна тема .Как ще чакаме политиците да ни помагат като ние сами не си помагаме.
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Мнение от христо »

В кое дружество членуваш?
aivibi
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 10:32 pm
Местоположение: MONTANA

Мнение от aivibi »

krasel е прав и аз от началото се сблъсках с този проблем ,старите пчелари не казват почти нищо ,само общи приказки
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Личното ми мнение е, че повечето стари пчелари са самоуки и това, което знаят в повече са единствено чисто практични неща. Или някои специфични особености за района на пчелина. Като теория не могат да ти кажат нищо повече отколкото книгите. Проблемът с книгите е, че не всяка информация е вярна или пък един новак не може да прецени кое е много важно и кое по-малко. Ето тук вече е необходима помощта на по-опитните!
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

krasel84 написа:Да ти кажа сигорно си прав но в България има много големи разминавания ж мисленето на старото и новото поколение аз съм на 22 години и виждам как по старите пчелари не дажат на по младите път ние не претендираме за водешто място в пчеларството но те си мислят че всичко го правим с цел да ги засенчим няма такава работа.Аз виждам по пчеларите около мен не дават никаква информация да не би ние един ден да знаем повече от тях макар че това е спорна тема .Как ще чакаме политиците да ни помагат като ние сами не си помагаме.
За съжаление, така е. Ние пчеларите сме чешити хора и трудно можем да преценим, че едно знание, което си запазваме само за нас - не е знание. Това е един от проблемите възрастовата граница на пчеларите да е толкова висока. Освен това има и друго. Много колеги, достигнали до някои, подчертавам, някои истини си мислят че са велики. Обикновенно се работи по една схема и неказването е резултат някой път , от страх да не би да кажат нещо което е неправилно.
Затова е форума и слава богу тук нещата са по-розлични.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”