Мравки върху таблата на кошерите !

Модератор: Scutellator

ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от ттитто »

търтей Радко написа:Не е ли опасно , ако попадне сяра при пчелите , при вдигане на възглавницата примерно :?:
Не е опасно.
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от dimich87 »

Аз си купувам шишенце с прахче против мравки. Поръсвам върху таблата и за около месец няма мравки. След това започват мак да се появяват. Видя ли поява на някоя мравка и пак ръся. Има голям ефект и нямам проблеми с меда. Някой път влизат пчели под капака и умират от този препарат, но са единични бройки.
velikia7
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2010 12:26 am

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от velikia7 »

Където имам мравки покрай пойлките слагам от този препарат и повече не се и появяват http://sortovisemena-bg.com/units/%D0%9 ... ml?u=95344
80бр.ДБ
Димитър Алексиев
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 12:14 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от Димитър Алексиев »

добра тема - актуално за моя казус. Моят опит е с орехова шума и сол - мравките продължават да си щъкат покрай листата, и солта е половинчато решение.
Чувал съм за пепел, но тъй като имам малко налична ще пробвам със сяра и брашно - идеята ми хареса - достъпна е.

Чудя се за негасена вар дали да сложа на покривната дъска - чувал съм че и тя помага, а освен това поема влагата, което е добре. Какво ще кажете за варта?

Благодаря за темата!

ОПИТЪТ ми със сяра, брашно и пепел смесени заедно ме избави от мравките под капаците! Доволен съм :)
lachezar80
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:45 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от lachezar80 »

дайте решение на моя проблем. Между два от кошерите ми имам огромен мравуняк тази година. Наливах му разтвор на сол, с маркуча вода, разринах го на половин метър надолу в земята, след 3 дена пак си го бяха събрали. С какво да ги третирам за да се махнат.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от Зарко »

А с какво ти пречат?
lachezar80
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:45 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от lachezar80 »

По всичките ми дръвчета са се накачулили. Като ги тръсна става като дъжд от мравки. Стотици на всяко от тях, а те са на по 3-4 години и не ми харесва този факт. Отделно пролетта имаха яйца и мравки на покривните табла.
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от зуница »

По дръвчетата имаш листни въшки.Мравките ги отглеждат заради сладкото "ако".Ако са прецъфтели дръвчетата и не представляват интерес за пчелите , пръскаш с препарат срущу вредители.Внимаваш да не обливаш кошерите.И провеждаш операцията когато няма летеж на пчели, сутрин , вечер, при слаб дъжд.Поставяш под кошерите недостъпни за пчелите примамки за мравките с боракс.А горните възглавниците чистиш механично или с горещ въздух, ако няма опасност да ги запалиш.Обикновено в таблите се заселват малобройни семейства черни мравки, а мравуняците са на горските мравки, които отглеждат листните въшки.Черните можеш да изтребиш и без химия.С горските без боракс трудно ще минеш.Ако ще разкопаваш мравуняка направи го зимата.По-ефективно е.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
bobara
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Костенец

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от bobara »

Горелката горелката им разказва кьде може и кьде не. :lol:
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от Майка »

Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”