нужда от съвет

Модератор: Scutellator

dimitrov_1
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 1:22 pm

нужда от съвет

Мнение от dimitrov_1 »

Здравейте, нов съм във форума и изобщо съм много начинаещ.
Имам един въпрос? Пред единия от кошерите ми се разхождат по тревата изнемощели плелички, полу-живи, полу-умрели. Съседния до него си е наред. Този е слаб с малко пчели, скоро ще цъфне слънчогледа и очаквах да се развие, но изглежда е заболял. Някои има ли идея какво е това и как да се лекува евентуално?
Предварително благодаря!
Поздрави
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: нужда от съвет

Мнение от kolobus »

:D АКАР!
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: нужда от съвет

Мнение от bobmastar »

Колега как отговаряш на човека без снимки и вида на рамките, кошера, пчелите и тем-подобни.
В случая намери опитен пчелар (комшия,колега,познат) да отворите кошера и да направи преглед, ще научиш основни белези на заболявания и ще ти каже какво да правиш,ако нещо не ти хареса извикай друг да сондираш мнения.
Пчеларя е и половин доктор трябва да знаеш заболяванията симптомите и начините на лечение и да ги откриваш възможно най-рано. Ако НЕ знаеш всичко това ще си като един мой познат, който пролетта изгори 4 кошера заради нападнати от молец пити извън преградната дъска някой му казал че това е най-страшното заболяване.
Учи се и успех.
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: нужда от съвет

Мнение от Krasio1980 »

dimitrov_1 написа:Здравейте, нов съм във форума и изобщо съм много начинаещ.
Имам един въпрос? Пред единия от кошерите ми се разхождат по тревата изнемощели плелички, полу-живи, полу-умрели. Съседния до него си е наред. Този е слаб с малко пчели, скоро ще цъфне слънчогледа и очаквах да се развие, но изглежда е заболял. Някои има ли идея какво е това и как да се лекува евентуално?
Предварително благодаря!
Поздрави

при мен съм го наблюдавал това след третирането на зърнените култури,препаратите тровят пчелите :oops: ....но все пак извикай човек,който разбира

п.п .за акарите мисля е рано още,но ако е с оръфани крила пчелата тогава лошо
пчеларството е проста работа за умни хора
dachkov
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 5:26 am

Re: нужда от съвет

Мнение от dachkov »

http://www.pchelovod.info/index.php?act ... order=DESC

гледаш за автор с фамилия Гробов и почваш да четеш, ако искаш да получиш някакъв отговор за себе си. Невярвам да получиш отговор от форума.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: нужда от съвет

Мнение от Aleksey »

dachkov написа: Невярвам да получиш отговор от форума.
На кой въпрос няма да получи отговор?И смяташ ли,че като постави въпросът по същият начин в руския форум ще получи конкретен отговор? Например - в началото и аз като колегата видях лазещи и немощни пчелички....само че се оказаха търтеи.Миналата година горе долу по това време в нашия район "слабаците" започнаха да изхвърлят търтеите.
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: нужда от съвет

Мнение от Krasio1980 »

dachkov написа:http://www.pchelovod.info/index.php?act ... order=DESC

гледаш за автор с фамилия Гробов и почваш да четеш, ако искаш да получиш някакъв отговор за себе си. Невярвам да получиш отговор от форума.
ти колега като си се ровил толкова кажи му на човека какъв е проблема,само си чешете тука пръстите на клавиатурата :evil:


а ти авторе тук могат да ти дават съвети наистина има знаещи хора,но няма да те научат на пчеларство :wink:
пчеларството е проста работа за умни хора
dachkov
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 5:26 am

Re: нужда от съвет

Мнение от dachkov »

Aleksey написа:
dachkov написа: Невярвам да получиш отговор от форума.
На кой въпрос няма да получи отговор?И смяташ ли,че като постави въпросът по същият начин в руския форум ще получи конкретен отговор? Например - в началото и аз като колегата видях лазещи и немощни пчелички....само че се оказаха търтеи.Миналата година горе долу по това време в нашия район "слабаците" започнаха да изхвърлят търтеите.
Трето предположение , но не и отговор.
dachkov
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 5:26 am

Re: нужда от съвет

Мнение от dachkov »

Krasio1980 написа:
dachkov написа:http://www.pchelovod.info/index.php?act ... order=DESC

гледаш за автор с фамилия Гробов и почваш да четеш, ако искаш да получиш някакъв отговор за себе си. Невярвам да получиш отговор от форума.
ти колега като си се ровил толкова кажи му на човека какъв е проблема,само си чешете тука пръстите на клавиатурата :evil:


а ти авторе тук могат да ти дават съвети наистина има знаещи хора,но няма да те научат на пчеларство :wink:
Е това е проблема "не става само с ядене".
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: нужда от съвет

Мнение от Veselin »

Отравяне с бавнодействащи пестициди или с отровен прашец,за акар не може да се говори по това време. :D
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: нужда от съвет

Мнение от Aleksey »

Ако е отравяне проблема няма да е само пред един кошер.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: нужда от съвет

Мнение от Veselin »

мда,трудно е да се гадае само по описание без да се види на живо...
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: нужда от съвет

Мнение от Krasio1980 »

dachkov написа:
Krasio1980 написа:
dachkov написа:http://www.pchelovod.info/index.php?act ... order=DESC

гледаш за автор с фамилия Гробов и почваш да четеш, ако искаш да получиш някакъв отговор за себе си. Невярвам да получиш отговор от форума.
ти колега като си се ровил толкова кажи му на човека какъв е проблема,само си чешете тука пръстите на клавиатурата :evil:


а ти авторе тук могат да ти дават съвети наистина има знаещи хора,но няма да те научат на пчеларство :wink:
Е това е проблема "не става само с ядене".

продължаваш да пишеш без смисъл и извън темата,с какво става...да се правиш на дървен философ ли,с клишета :lol:
пчеларството е проста работа за умни хора
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: нужда от съвет

Мнение от toko652003 »

dimitrov_1 написа:Здравейте, нов съм във форума и изобщо съм много начинаещ.
Имам един въпрос? Пред единия от кошерите ми се разхождат по тревата изнемощели плелички, полу-живи, полу-умрели. Съседния до него си е наред. Този е слаб с малко пчели, скоро ще цъфне слънчогледа и очаквах да се развие, но изглежда е заболял. Някои има ли идея какво е това и как да се лекува евентуално?
Предварително благодаря!
Поздрави

От това, че описваш изнемощели пчели по тревата е трудно да се каже какво му е.

Вътре освен, че виждаш малко пчели, какво друго можеш да ни дадеш, като информация?

1.На колко рамки е и каква система?
2.Какво е пилото и колко покрити рамки с пчели има?
3.С какво си третирал и майката, каква е (стара/млада)?
4...
5...
Опиши подробно какво виждаш.Дават се правилни съвети и отговори само ако се знае точно за какво иде реч
иначе се получават най-често недоразумения.
toko6520035927(Skype)
dachkov
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 5:26 am

Re: нужда от съвет

Мнение от dachkov »

Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”