Да се запознаем...

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Публикувай отговор
jonny
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 3:33 pm
Местоположение: гр.Берковица

Re: Да се запознаем...

Мнение от jonny »

Здравейте, казвам се Младен Петров на 37г. от гр.Берковица. С пчели започнах да се занимавам от юни месец тази година, като закупих 2 бр. нови ЛР кошера и 2 отводки в тях. През лятото до есента успях да направя отводките вече като семейство на два корпуса и така ги зазимих. От пролетта ще направя от тях още две отводки и т.н. Ако върви работата мисля да увелича до 20 бр. Сега все още се уча, чета и гледам филми.
niko2308
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:49 pm
Местоположение: Попово 14ДБ

Re: Да се запознаем...

Мнение от niko2308 »

Здравейте,казвам се Николай Павлов от гр.Попово. Занимавам се с пчеларство от 2010 г. имам 14 кошера ДБ и още 10 празни готови за напълване през 2012 :wink: :wink: :wink:
http://qnkaatanasova.snimka.bg/hobby/pchelarstvo.587885
edemy2001
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Мар 05, 2011 11:27 am
Местоположение: Стара Загора 4 ДБ

Re: Да се запознаем...

Мнение от edemy2001 »

Евгени Демирев 53 год. от Стара Загора. От 2010 съм мухар. :lol: Като станат повече опита и кошерите, тогава ще се пиша за пчелар. Започнах с два ДБ. Сега са четири. Мисля да ги направя поне 20 през следащата и по-следващата година. Женен съм имам две деца - дъщеря на 25 и син на 22 год. Работя в телекомуникационна фирма. През свободното си време произвеждам малки вятърни генератори до 3 kW и планирам да се занимавам и с фотоволтаични панели.
evgeni1
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 3:27 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от evgeni1 »

Здравейте казвам се Евгени и нямам въобще представа от пчеларство.На 39г съм от Добрич,имам 11 празни кошера и мисля да ги напълня.
данко пейчев
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 6:36 pm
Местоположение: Добрич-90 бр.ЛР и дб

Re: Да се запознаем...

Мнение от данко пейчев »

Почети,почети и тогава реши. Парите ще се намери кой да ти ги вземе. Който ги вземе поне да показва и да казва, да не е игоист пък може и аз да съм.
да правим каквото трябва,да става каквото ще.
zlatko62
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от zlatko62 »

Здравейте, казвам се Златко Атанасов и съм на 49год. от град Варна.Занимавам се с пчели от 2год. и имам вече 20 кошера с тенденция за увеличаване.
Желая ви успешна и доходна година. :D
stefan_
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 3:47 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от stefan_ »

Здравейте! Казвам се Стефан Андонов. На 38 г. съм и съм военнослужещ в Шумен. Женен с дъщеря. По образование съм инженер геодезист. Пчелина ми е на 50 км. от Шумен и съм съботно-неделен пчелар,което не ми пречи много, защото живея с ритъма на пчелите. Засега семействата са 75 с тенденция да ги направя около 100. Когато човек знае какво прави го прави както трябва. През 1998 г.започнах с 2 отводки и след няколко обилколки на страната при многобройните реформи от 2010г. са около 70. За моя район най-добре е 12 р ДБ и затова всички са ми такива. Един приятел ми прави кошерите на сносна цена, затова не се мъча с изработка. В неделя ходих да ги подхранвам-пълня 3 пъти малките джобчета нахранилките с мед и 2 пъти сироп и са готови за овощните дръвчета. Добивите са ми средни между 30 и 60 кг., което за стационарен пчелин според мен е добре. Желая на всички високи добиви.
niagara
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 1:31 pm
Местоположение: Pleven

Re: Да се запознаем...

Мнение от niagara »

Здравейте,казвам се Анита Радева на 29години от Плевен.През 2010г. един рояк влезе в двора ни и решихме да го настаним.Така започна всичко и към момента имаме 30бр. 12рамкови ДБ. Работим с голямо желание и упоритост въпреки трудностите ,които срещаме като начинаещи.Желая ви успешна пчеларска година.
l.dinkow
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Авг 11, 2013 12:38 am

Re: Да се запознаем...

Мнение от l.dinkow »

Здравейте,
Казвам се Любо. На 27 години съм и доста се запалих по пчеларството. Има естествено доста неща, които не са ми ясни, но в последствие ще науча надявам се. Скоро ще ми подарят пчелно семейство, но трябва да си набавя кошер в който да ги отглеждам. Понеже цените са адски високи за нови, моля за съвет какъв кошер да си набавя и мога ли втора ръка да търся. Като начало какъв кошер да търся - т.е. 10-12 рамков, с един или два магазина или мога и по-малък вариант. Не искам да ги отглеждам за бизнес или да печеля от тях. Просто ми е интересен начина им на живот и развитие. Медодобива е плюс на това, което ще ми предстои. Не съм много запознат, но имам познат пчелар, който се надявам да ми показва първите стъпки и първите пъти на отваряне и обгрижване на кошера ми с пчелички. Има ли магазин, сайт или някой от Вас, които сте по-вещи в това, да продава стар кошер, който не му трябва, дори да иска дърводелска намеса, ще оредя това. Ще ми е нужна доста вашата помощ за напред. Човека, който ще ми даде пчелите също ще ми помага предполагам, но е на друго място и предвижването му до мен ще е малко трудно. Благодаря предварително на всички отзовали се!
зуница
Мнения: 269
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Да се запознаем...

Мнение от зуница »

Добре дошъл,бъдещ колега ,l.dinkow !
Кошерът, който ще ти трябва зависи от рамките на, които ще ти подарят семейството.
Стари кошери се купуват само с пчелите от човек на когото имаш доверие. Когато ги купуваш пак гледаш семействата или ползваш помощ на пчелар.Идеята на всичко това е да не попаднеш на болно семейство или заразен кошер и после да ти обяснят , че си го уморил защото нямаш опит. Лично аз бих си купил нов кошер и възможно най-бързо бих се отървал от старите рамки.Написаното до тук е по принцип и няма общо с твоя случай, защото не знам от къде си и кой ти подарява семейство само с питите.
Колко пити са? Ако сега са по-малко от 5 вероятността да го изтървеш до пролетта е голяма.
Щом си решил да научиш по-вече за пчелите , чети всичко във форумите. Дори да ти се струва глупост след време като се сблъскаш с проблем ще имаш от къде да почнеш мисленето по решението му.Потърси си и книжки.В някои случаи са по-удобни от компютъра.
Четене и внимателно наблюдение при работа са в основата на познанието.Това което сам научиш от опит трудно ще забравиш.
Успешно обучение!
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
felibetoboy
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 6:51 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от felibetoboy »

Здравейте, казвам се Иван Добрев, на 28 години, занимавам се с пчеларство от 10 години, имам 60 пчелни семейства. Пчеларствам в района на гр. Брезово. Кошерите ми са система ЛР. Посещавам редовно форума, от тук получавам много и полезна информация, за което благодаря на колегите, които споделят опита си.
l.dinkow
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Авг 11, 2013 12:38 am

Re: Да се запознаем...

Мнение от l.dinkow »

зуница написа:Добре дошъл,бъдещ колега ,l.dinkow !
Кошерът, който ще ти трябва зависи от рамките на, които ще ти подарят семейството.
Стари кошери се купуват само с пчелите от човек на когото имаш доверие. Когато ги купуваш пак гледаш семействата или ползваш помощ на пчелар.Идеята на всичко това е да не попаднеш на болно семейство или заразен кошер и после да ти обяснят , че си го уморил защото нямаш опит. Лично аз бих си купил нов кошер и възможно най-бързо бих се отървал от старите рамки.Написаното до тук е по принцип и няма общо с твоя случай, защото не знам от къде си и кой ти подарява семейство само с питите.
Колко пити са? Ако сега са по-малко от 5 вероятността да го изтървеш до пролетта е голяма.
Щом си решил да научиш по-вече за пчелите , чети всичко във форумите. Дори да ти се струва глупост след време като се сблъскаш с проблем ще имаш от къде да почнеш мисленето по решението му.Потърси си и книжки.В някои случаи са по-удобни от компютъра.
Четене и внимателно наблюдение при работа са в основата на познанието.Това което сам научиш от опит трудно ще забравиш.
Успешно обучение!
Благодаря за съвета! Кошерите в които ги гледа са ДБ и дори каза, че ще ми даде, но не искам да нахалствам и искам поне едното да си набавя.
Даос
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 2:54 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от Даос »

Здравейте колеги,за много години!Казвам се Павел,от Бургас и се занимавам с пчеларство от 5години.Имам 20 кошера ЛР. Ще се радвам да обменяме опит.
търтеяВени
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 3:23 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от търтеяВени »

Привет на всички!Емигрант съм в западна Европа от 2003 година.Последните години станаха доста трудни за емигрантите и съм решил да се прибирам.Откакто се помня в дома ми са гледани пчели от дядо ми, баща ми и после от мен.Имали сме по 10-15 ДБ кошера и сме се оправяли не лошо с тях.Мисля си пак да ги развъдя, но съм позабравил доста неща, така че форума ще ми е доста полезен, за което ви благодаря.Иначе съм от района между Плевен и Враца.
Цветан Димитров
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 1:45 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от Цветан Димитров »

Здравейте!Казвам се Цветан и съм от град Левски.С пчеларство се занимавам от двайстина години с известни прекъсвания за около пет годдини,но крастата си е краста и пак започнах от нулата.В момента имам 10 кошера и подготвям да ги увеличавам догодина.Занимавам се също и с овощарство имам градина с 55 овошки и кошерите са там та две в едно.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”