И пчеларите с намерение за протести

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Gojyto »

Червеното очилато недоразумение няма вече какво да краде и сега ще си теглят заемче.Колко са жалки и предвидими.Абе хора на тютюна дадоха субс,а ние пак ще духаме следващите години.Нещо няма ли кажем?
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Veselin »

Ще си я караме както преди ,разчитайки на себе си.Добре е когато човек разчита само на собствените си ръце. :wink:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Gojyto »

Съгласен съм,но в нормалните държави имат опрашване и държавата не им извива ръцете както нашата.Само с собствените ръце трудна работа в БГ...
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от светльо »

Gojyto написа:Нещо няма ли кажем?
ще кажем: ОСТАВКА

Нито сегашното, нито предното, нито което и да е било от досегашните правителства, може да ме купи със субсидии, програми, па ако ще и пари на ръка да ми дават - не искам субсидии, не искам програми, единственото нещо, което искам от настоящото правителство е да си подаде оставката, ако свършат тази полезна работа, ще им бъда достатъчно признателен, за да им кажа благодаря.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
ApiAnt
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 1:42 pm
Местоположение: Ст.Загора

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от ApiAnt »

Защо висички са зяпнали за субсидии. Защо никои не иска да разчита на труда си. Преди 1990 имаш преразпределение, каква е разликата сега. Нали при демокрацията щеше да има пазарна икономика и никой да не пипа в чуждия джоб, а пазара демократичмо да определи цената. Защо никой не иска да е бори против субсидиите причина за корупцията в обществото. Ами за да се даде субсидия на един трябва да се вземе от много. Така някои стават много богати без да са вложили труд. Че то това не е справедливо. Нали уж пчеларите не бяха такива хора. Помислете малко бе. Нека да не бъдем алчни.
И най-дългият път започва с една крачка.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Veselin »

светльо написа:
Gojyto написа:Нещо няма ли кажем?
ще кажем: ОСТАВКА

Нито сегашното, нито предното, нито което и да е било от досегашните правителства, може да ме купи със субсидии, програми, па ако ще и пари на ръка да ми дават - не искам субсидии, не искам програми, единственото нещо, което искам от настоящото правителство е да си подаде оставката, ако свършат тази полезна работа, ще им бъда достатъчно признателен, за да им кажа благодаря.
Кой ли пък нас ще ни чуе...остава ни само този форум дето можем да си зеем на воля....всичко се решава от София-там се кове щастието и нещастието, приятелю-ние с тебе нямаме дори пари за билет ....щото си пчелар.,като мен! :lol:
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от светльо »

Veselin написа: Кой ли пък нас ще ни чуе..
виж сега и според мен никой няма да ни чуе, и да парите за билет, не че ги нямам, но ще трябва да спестя от нещо друго, ала..... има там едни софиянки не съм ги виждал отдавна, пък аз съм ерген все още и как да кажа - аз и за това не агитирам никой да ходи на протестите, щото софиянките не ги давам. :mrgreen:

п.п. аз съм признал пчеларите за най-големите майстори из всички занаяти, защо - ето например, аз не мога да си обясна, как успяхте да се ожените, е на последната мома, която задявах, като я жилна една пчела преди два месеца и от тогава дори телефона си не вдига. :oops: Та не знам кое, как, що правите, но това трябва да си наистина голем майстор, за да излъжиш някоя девойка - за това аз не се имам за голям пчелар, явно имам още много да уча, ама ще уча пусто, какво да се прави, теглило сиромашко.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Veselin »

как да ти отговоря брат-имаш си регистрации там ...питай там -тука -подигрвките са ти вързани...АКО СМЕЯТпонеже си с голема уста!! :lol: :lol: като мене,,, :wink:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Gojyto »

ApiAnt написа:Защо висички са зяпнали за субсидии. Защо никои не иска да разчита на труда си. Преди 1990 имаш преразпределение, каква е разликата сега. Нали при демокрацията щеше да има пазарна икономика и никой да не пипа в чуждия джоб, а пазара демократичмо да определи цената. Защо никой не иска да е бори против субсидиите причина за корупцията в обществото. Ами за да се даде субсидия на един трябва да се вземе от много. Така някои стават много богати без да са вложили труд. Че то това не е справедливо. Нали уж пчеларите не бяха такива хора. Помислете малко бе. Нека да не бъдем алчни.
Съгласен съм с теб приятел.Не искам никаква субсидия и помощ от държавата.Но като дойдат да ти купуват меда да не ти кажат 3.80 или 4 лв, а 3 евро както е в Гърция или Х евро както е във всички евространи.Те идват и се гаврят с труда ти.Какво да разчиташ на труда си.
Прав си.!Те повечето ми връстници разчитат на труда си В ЧУЖБИНА !!!
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Krasio1980 »

Dinko написа:Пчеларите също имат намерение да протестират. Причината за това е, че в новия програмен период на Общата селскостопанска политика 2014-2020 г. те остават без субсидии на пчелно семейство, съобщи за в. "Български фермер" председателят на Съюза на българските пчелари Михаил Михайлов. Все пак от тази браншова организация не са загубили надежда нещата да се променят, тъй като през септември ще могат да се нанесат поправки в европейската финансова рамка. За това активно работи и българската евродепутатка Мария Габриел, която е член на Комисията по земеделие и развитие на селските райони в Европарламента.

Българските пчелари също са недоволни и от ниските изкупни цени на меда. Те алармират, че за тази година популацията на пчелните семейства е на критично равнище.

"Това води до доста въпроси за оцеляването на пчеларството не само в България, но и в целия Европейски съюз и за поминъка на доста колеги", коментира пред bTV Елена Стоилова, председател на общинско пчеларско дружество в Търговище.
Не са малко пчеларите, които не са извадили никакъв мед.


аз от скромната си практика пчеларска не съм видял още лев субсидия ...сам се справям и без тях тъй,че дреме ми на търтея :evil:

Продължават и проблемите вследствие използването на пестициди, което се отряза смъртоносно на пчелите. Популацията наистина е на критично ниво, категорични са пчелари.
пчеларството е проста работа за умни хора
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от volodq »

светльо написа:
п.п. аз съм признал пчеларите за най-големите майстори из всички занаяти, защо - ето например, аз не мога да си обясна, как успяхте да се ожените,
Повечето сме се оженили преди да станем пчелари,така че едва ли сме от най-големите майстори! :D
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от volodq »

ApiAnt написа:Нали при демокрацията щеше да има пазарна икономика
Нещо не се получава пазарната икономика във България,а и пазара е една химера,защото капитала убива конкуренцията и не може да съществува паралелно с нея!
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
volen777
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 4:50 pm

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от volen777 »

Не че съм голям пчелар и майстор ама аз мойта я взех обучена - баща и е пчелар, но чак от Украйна. Така че търси някои по стар пчелар дето има щерка за женене. То и аз имам, но мойте са много малки едва ходиме ама бием осите с голи ръце а другата е на масец.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от ba4o_ivan1976 »

ApiAnt написа:Защо висички са зяпнали за субсидии. Защо никои не иска да разчита на труда си. Преди 1990 имаш преразпределение, каква е разликата сега. Нали при демокрацията щеше да има пазарна икономика и никой да не пипа в чуждия джоб, а пазара демократичмо да определи цената. Защо никой не иска да е бори против субсидиите причина за корупцията в обществото. Ами за да се даде субсидия на един трябва да се вземе от много. Така някои стават много богати без да са вложили труд. Че то това не е справедливо. Нали уж пчеларите не бяха такива хора. Помислете малко бе. Нека да не бъдем алчни.
Това че ние няма да вземеме никакви супсидий или няква помощ за пчеларството не значи че и останалите държави няма да вземат. Те ще си взимат каквото са взимали до сега - но разликата е там че той ще стартира примерно от нова година със 15000 евро в плюс а ние с 15 000 лева в минус /образно казано/ - също така и меда му се купува по скъпо - но кой не е виновен че сме толкова умни? :roll: :roll: :roll:
Последно промяна от ba4o_ivan1976 на Съб Авг 03, 2013 7:12 am, променено общо 1 път.
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от niki1313 »

Ле...ле...Мислех си, че ще ни раздават ятагани за протестите а то май ще ни трябват повече кърпички.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”