Влизаме в ЕС....и сега?

Import - export - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Влизаме в ЕС....и сега?

Мнение от ФЕРАРИСТ »

На 1 януари, 07 влизаме в великия евросъюз......Алилуя.....вече сме европейци......както и да е, мисля че това ще е повратния момент за производителите на мед.....лично аз съм син на пчелар, и освен с помощ на място през лятото, се занимавам и с пласирането на продукцията....както и да е, искам да попитам някой има ли си напредстава какво ще става след като паднат границите - в смисъл прекалено интересно ми звучи само на 60 км от мястото където са ни пчелите(Гълъбинци,Ямболско) някой да дава 2 евро на едро, доколкото съм чул.....да не говорим че ако се отиде по назапад към Австрия и Германия цената значително ще скочи.....някой наясно ли е с това, дали всеки от нас ще може да си натовари продукцията и да си я изнесе през граница без сегашните галимации? Според мен това ще е начина да се заколят всичките тия мъроли, дето сега "благосклонно" ни дават по леф и нешто за кило мед, без да си имат и хал - хабер че във всяко наше кило мед, има и по една капка пот......
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

Не знам дали ще може да отидеш и да пласираш сам на пазара ,но в едно съм сигурен ,ще се махнат тия посредници кожодери,и сам можеш да намериш партньор на когото да продадеш меда след като представиш необходимите сертификати.
Другият начин сега да продаваш на чужденци е който работи в чужбина да те свърже с някой,и при идването му в България продаваш 1-2 тенекии ,а той как ще си ги прекарва през граница е негов проблем.В едно съм сигурен -ще дойде да купи пак,нашият мед е много качествен.
Пробвах веднъж -за 5 буркана мед(компотени-1.250 кг/бр)-50 евро
заслужава си нали? :lol: :lol: :lol:
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Присъствах на разговор на членове на пчел. д-во Липа май беше, че те се организирали и натоварили един 5-6 тоннен камион и се изсипали в Страсбург, но не да съдят държавата, а да изкарат някой лев, и франсетата белким да опитат наше качество.....Накратко продали го наполовина доколкото разбрах, оставили на консигнация другата половина, това става за 10 дена, това ставало в нещо като квартал на Страсбург, на "нещо" като пазар, където междувпрочем имало до тях накакъв който живеел точно срещу така наречения пазар и продавал пай - ябълков и прочее.....виделия всякакви родни чудеса изисквания БГ пчелар го попитал къде го произвежда това за да го продава там, с убеждението че щом в БГ за да произведеш мед и да си го продадеш, ти трябват регистрации за какво ли не, сертифик за качество, етикет - метикет и прочее галимации, учудването било голямо, когато франсето отговорило простичко, че тоя пай си го прави жена му у тях, и на нашенското учудване, отговорил с още по - голямо такова, какво всъщност е толкова чудно? Просто не можел да си представи кой ще е тоя дето ще мине и ще му иска нещо от сорта на "бележка от ДВСК", разрешително, и прочее.....
Мнението ми е че от 1 януари пред нас се открива един много голям пазар, в лицето на Европа, единствения проблем е че тия дето сега взимат меда не на безценица знаят кои са "консуматорите".....
КОгато ги научим и ние, тогава ще изгрее слънце и в нашата градина....
Публикувай отговор

Обратно към “Внос - износ / Import - export”