Добиви на мед 2015 г

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Добиви на мед 2015 г

Мнение от Dinko »

Годината започва лошо.
От както цъфна слънчогледа времето
е хладно . Магазините са празни :roll:
Цветан Димитров
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 1:45 pm

Re: Добиви на мед 2015 г

Мнение от Цветан Димитров »

Dinko написа:Годината започва лошо.
От както цъфна слънчогледа времето
е хладно . Магазините са празни :roll:
Здравейте!Аз съм от град Левски.Приказвах с един познат агрном на тема слънчоглед.Той ми сподели че арендаторите сеели слънчоглед който е ГМО.Чашките на цвета са били по-тясни и по дълбоки и пчелите не могат да събират нектар.От това добива на мед от слънчогледа много намалява.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Добиви на мед 2015 г

Мнение от Dinko »

Преди време пуснах такава тема за слънчогледа:

http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... f=3&t=3747

Попитай този агроном кой сорт е най медоносен ?
Цветан Димитров
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 1:45 pm

Re: Добиви на мед 2015 г

Мнение от Цветан Димитров »

Здравей Dinko!Поприказвахме пак с онзи агроном за слънчогледа.Той ми каза че по нашия край арендаторите сеели Агрос и НК Неома.Не знае кой е най-медодайния сорт,но понеже и той е пчелар нее доволен от добивите на мед от слънчоглед.Увери ме че ще разпита негови колеги и ще ме информира.
TishoZZ
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Ное 26, 2018 12:47 am

Re: Добиви на мед 2015 г

Мнение от TishoZZ »

Много видове дивани и фотьойли от производител на мека мебел в София. Луксозни модели дивани и фотьойли от https://mebeliyanev.com/ на добри цени. Стотици видове дамаски за избор на покритието на дивана или фотьойла. Бързина на изпълнение на поръчките в Мебели Янев и непрестанно течащи промоции и намаления в магазина.

В подножието на Стара планина, в село Свидня, не далеч от София, се намира дом за възрастни хора Abendrot.bg, в който настанените намират грижа, внимание и добро настроение. Наред с ежедневните стандартни услуги, които получават възрастните и болни хора, включително и хората на инвалидни колички и тези с Алцхаймер и различни хронични заболявания, присъстващите се радват на чист въздух, медицинско наблюдение и добро настроение.
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”