подмяна на рамки

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
valqka
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 5:31 pm

подмяна на рамки

Мнение от valqka »

Здравейте миналата седмица ходих за преглед на кошерите на пчелина ми но забравих да подменя старите рамки на който нямаше пило и сега незнам за следващият преглед (който мога да направя чак след седмица защото нямам време)дали ще няма да има вече пило по тия рамки.Ако има пило как мога да ги подменя без да губя пилото което ще има по рамките евентуално.
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: подмяна на рамки

Мнение от Niki S »

Здрасти, амиии колко стари са питите.Ако погледнеш слънцето и дъната на килийките прозират могат още малко да се използват. Какви пити ще сложиш вместо старите. Пилото няма как да го запазиш. Пчелин? Колко кошера са и от кога практикуваш.
valqka
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 5:31 pm

Re: подмяна на рамки

Мнение от valqka »

Niki S написа:Здрасти, амиии колко стари са питите.Ако погледнеш слънцето и дъната на килийките прозират могат още малко да се използват. Какви пити ще сложиш вместо старите. Пилото няма как да го запазиш. Пчелин? Колко кошера са и от кога практикуваш.

Здравей,ами практикувам 2 години това ще ми е 3-тата имам в момента 5 семейства тъй като 3 ми умряха тази зима и смятам да подменя старите пити с медовите който съм запазил от умрелите семейства а питите който искам да подменя съм ги ползвал само 1 година но ми ги даде един пчелар който ме учи на занаят но са старички и за това искам да ги махна
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: подмяна на рамки

Мнение от Niki S »

Сега не им трябват много праазни пити. Когато са по малко пилото е на по големи площи което е по добре от малко пило разхвърляно на много рамки. Есента се махат питите които се бракуват и гнездото се подрежда така че сега да не ги пипаш. Колко свободно място имат сега за снасяне? Прехвърляне на други рамки особенно от загинали сем. е много рисковано. Ако трябва да освобождават от мед питите които искаш да сложиш за да има място за снасяне е лош вариат за момента. По 1-2 рамки ако се разпечата меда, отстрани на пилото става но трябва време.
Успех.
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”