Плътно и непробиваемо було.

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
Едуард
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юли 25, 2016 12:02 pm

Плътно и непробиваемо було.

Мнение от Едуард »

Здравейте,колеги имам едно малко въпросче :
Въпросът е такъв,че съм алергичен и се занимавам с кошери и ми трябва було,което да не могат да ме жилят през него.Моля,който има някакви идей да показва.Благодаря ви много . :)
Едуард
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юли 25, 2016 12:02 pm

Re: Плътно и непробиваемо було.

Мнение от Едуард »

http://www.aliexpress.com/item/Oxford-W ... cfad83339d
Някой идея къде в бг може да се намери ?
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Плътно и непробиваемо було.

Мнение от Dinko »

Пчелите пробиват и гащеризони за химическа защита, понякога.
Но ухапването през гума е по слабо, защото минава по малко отрова.

По-добре опитай с хомеопатия .
С ужилване от 1 пчела, след това с 2 пчели ......

Успех колега !
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Плътно и непробиваемо було.

Мнение от Niki S »

Здравей Едуард, за какво става въпрос. То въпросчето може и да е малко и твърдиш че се занимаваш със кошери, т/е налага се да работиш със пчели понякога. През булото пчелите много рядко могат да жилят, и при мен само веднъш една се изхитри да се промъкне и да изпълни пчелния си дълг. Иначе първата ми среща със пчелите завърши със алергичен шок, припадък за около 5 минути и на десетата лекаря ми измери кръвно 50 на 60.....и това въобще не не ме спря. Сега допускам без никакви последстия десетина жила ....но нямах необходимия имунитет.
Едуард
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юли 25, 2016 12:02 pm

Re: Плътно и непробиваемо було.

Мнение от Едуард »

Скоро ще започвам терапия във Враца,ще ми вкарват по-малко отрова и всеки път ще бъде все повече.Ще видим дали ще помогне,а относно алергия първият път 5 мин след ужилването не можех да дишам сърбеж по-цялото тяло и подуване и имах чувството,че ще ми гръмне главата.Тогава един урбазон 80 мисля,че беше после в болницата още 2,един път адреналин и две системи 3-4 часа след това бях на крака :D а сега тази година една ме жилна през було от 2 плата и алергията беше по слаба само с хапчета ми мина нямаше задушавания.Алергия се получи след като предния път имах над 20 нахапвания по краката а преди това много пъти са ме жилили понеже това сега ми е 5 година от както се занимавам с пчели.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Плътно и непробиваемо було.

Мнение от valaz »

Едуард написа:http://www.aliexpress.com/item/Oxford-W ... cfad83339d
Някой идея къде в бг може да се намери ?
В този черен скафандър, колко ли време ще издържиш. ако работиш на припек и температурата на въздуха е над 30 градуса? Дори той да те опази от жилата на пчелите, с него рискуваш да припаднеш от топлинен удар! При по-плътен пчеларски екип, човек се поти повече и това възбужда пчелите към жилене. За мен, работата с пчелите, освен всичко друго, трябва да доставя и известно удоволствие, а не да служи за наказание.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”