Производсто на сертифициран биологичен МЕД

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Йорданов

Производсто на сертифициран биологичен МЕД

Мнение от Йорданов »

“БАЛКАН БИОСЕРТ”- БЪЛГАРСКА АГЕНЦИЯ ЗА КОНТРОЛ И СЕРТИФИКАЦИЯ НА БИОЛОГИЧНИ ПРОДУКТИ

“Балкан Биосерт” е първата българска агенция за контрол и сертификация на биологична продукция(растителна, животинска вкл. пчелен мед и пчелни продукти) , която работи с добре обучен и високо квалифициран персонал и предлага качествени и достъпни услуги на биологични фермери, преработватели и търговци.
“Балкан Биосерт” е продукт на международно сътрудничество целящо да отговори на нуждите на българските биологични оператори. Партньорите по този проект- FiBL (Научен Институт за Билогично Земеделие, Швейцария), IMO (Институт за Маркетингова Екология, Швейцария) и “Биоселена” (Фондация за Биологично Земеделие, България) ще осигурят техническа помощ на “Балкан Биосерт”, като по този начин гарантират професионализма и националното и международно признание на новата компания. Целта е до края на 2007 година “Балкан Биосерт” в качеството си на дружество с ограничена отговорност да е финансово независима сертификационна агенция, сертификатите на която се приемат и признават на вътрешните и международните пазари.

за въпроси...
-Как да бъдем сертифицирани от “Балкан Биосерт” ??
-Какви са изискванията за сертификация на Пчелини по европейската наредба 2092/91 и българската наредба БГ-35/01??
информация можете да получите на саит: www.balkanbiocert.com
или на телефони:
тел.: +359 32 625 888
тел./факс: +359 32 625 818
Гост

Мнение от Гост »

Хей, Йорданов ли беше.Откъде да вземем пари за тези "ЕКСТРИ"?Безплатно ли е?А!
J

Мнение от J »

"Няма безплатен обяд":!:, всеки сам решава иска ли да продава Биологичено произведен пчелен мед и пчелни продукти със международен "CERTIFICATE", И да се конкурира със биологичните пчелари от цял свят за ПАЗАРНА ниша...и по добра цена..$$$
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

J написа:"Няма безплатен обяд":!:, всеки сам решава иска ли да продава Биологичено произведен пчелен мед и пчелни продукти със международен "CERTIFICATE", И да се конкурира със биологичните пчелари от цял свят за ПАЗАРНА ниша...и по добра цена..$$$
Intesno i primamlivo zvu4i ako si go napravil i ima6 p4elin naistina si profesionalis v biologi4noto p4elarstvo! :!: ako si samo po verigata niama smisal ot komentar
Гост

Мнение от Гост »

Ako nqoki tarsi pove4e informaciq za BG iziskwaniqta za BIOLOGI4NO Proizvodstwo ima gi na sait..

http://www.mzgar.government.bg/Eco/Nare ... pr_jiv.htm

zapo4va ot 4len 56
-Раздел VIII
Пчеларство и пчелни продукти
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Tuk mai temata be6e ceni :)
Neli
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Фев 19, 2005 4:17 pm

Биологичен мед - цени

Мнение от Neli »

Някой знае ли какви са цените на биологичния мед на пазара на дребно. И изкупува ли някой на едро и по ? . Г-н Йорданов?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Биологичен мед - цени

Мнение от коко »

Neli написа:Някой знае ли какви са цените на биологичния мед на пазара на дребно. И изкупува ли някой на едро и по ? . Г-н Йорданов?
Да при нас е между 8 и 10 лв за кг.
daniello
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 11:34 pm

Мнение от daniello »

тове е цена на дребно или на едро? :roll:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

daniello написа:тове е цена на дребно или на едро? :roll:
Дребно. Все още този продукт в Б-я няма добра цена, но е търсен за износ.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

http://www.balkanbiocert.com


Това е много интересно за биологичното пчеларство няма кой знае какви изисквания но каква ли е цената за издаването на сертификат от БАЛКАН БИОСЕРТ”- БЪЛГАРСКА АГЕНЦИЯ ЗА КОНТРОЛ И СЕРТИФИКАЦИЯ НА БИОЛОГИЧНИ ПРОДУКТИ
:roll: някой знае ли колко струва
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:www.balkanbiocert.com


Това е много интересно за биологичното пчеларство няма кой знае какви изисквания но каква ли е цената за издаването на сертификат от БАЛКАН БИОСЕРТ”- БЪЛГАРСКА АГЕНЦИЯ ЗА КОНТРОЛ И СЕРТИФИКАЦИЯ НА БИОЛОГИЧНИ ПРОДУКТИ
:roll: някой знае ли колко струва
Изискванията съвсем не са малко и лесни за изпълнение. Най малкото, което мога да споделя е, че добивите при тези изисквания ще са ниски.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

коко написа:
toko652003 написа:www.balkanbiocert.com


Това е много интересно за биологичното пчеларство няма кой знае какви изисквания но каква ли е цената за издаването на сертификат от БАЛКАН БИОСЕРТ”- БЪЛГАРСКА АГЕНЦИЯ ЗА КОНТРОЛ И СЕРТИФИКАЦИЯ НА БИОЛОГИЧНИ ПРОДУКТИ
:roll: някой знае ли колко струва
Изискванията съвсем не са малко и лесни за изпълнение. Най малкото, което мога да споделя е, че добивите при тези изисквания ще са ниски.
Абе то ясно че не е много лесно да се покрият изискванията
мен питането ми беше за друго дали си струва да се плаща за такъв сертификат и дали наистина е признат ;))
като знам колко ще ми струва ще си направя сметката
данезабравяме че единствено този мед може да се продава НАВСЯКАДЕ само той няма наложени ограничения :idea:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:
коко написа:
toko652003 написа:www.balkanbiocert.com


Това е много интересно за биологичното пчеларство няма кой знае какви изисквания но каква ли е цената за издаването на сертификат от БАЛКАН БИОСЕРТ”- БЪЛГАРСКА АГЕНЦИЯ ЗА КОНТРОЛ И СЕРТИФИКАЦИЯ НА БИОЛОГИЧНИ ПРОДУКТИ
:roll: някой знае ли колко струва
Изискванията съвсем не са малко и лесни за изпълнение. Най малкото, което мога да споделя е, че добивите при тези изисквания ще са ниски.
Абе то ясно че не е много лесно да се покрият изискванията
мен питането ми беше за друго дали си струва да се плаща за такъв сертификат и дали наистина е признат ;))
като знам колко ще ми струва ще си направя сметката
данезабравяме че единствено този мед може да се продава НАВСЯКАДЕ само той няма наложени ограничения :idea:
Да признат е. Дали си струва? Не знам. Според мен - засега не. Разходите са повече от приходите. Т.е. цената която се дава за него е недостатъчна /па макар и по-висока/. На запад този мед е от 3 до 7 пъти по скъп.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Помисли малко вече сме в Европа :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”