Пчеларско облекло???

Модератор: toko652003

ani
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 11:56 pm

Пчеларско облекло???

Мнение от ani »

Здравейте!Като говорим за инвентар,искам да Ви попитам от къде и какви пчеларски костюми и облекла,въобще,си купувате?
На снимките в сайта виждам един много добре оборудван пчелар.Много искам да имам като неговото облекло.Не от мода :lol: ,а защото ми изглежда много сигурно.!
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Аз ползвам само стандартно було. Но си признавам, че ме хапят по ръцете. Но не съм алергичен. Това по снимките беше един американски пчелар, доколкото си спомням. По вестниците имаше обява, че някой шие пчеларски облекла. Погледни там и се свържи с човека. Така ще имаш нещо което е правено по твой вкус и размер. :wink:
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

Използвам стандартно було , бял гащеризон-който закупих от магазин за работно облекло.Пчелина -Шумен изработва була и була-комбинирани с риза,качеството на плата е много добро,споделям това от личен опит ,за другите производители не мога да кажа.
Лега -Италия предлагат була с дур-алуминиева мрежа но цената е доста висока около 45 лв за дистрибутори,а също и гащеризони но не се сещам за цената.
За да не ме хапят по ръцете приди да отворя кошера ги измивам с винен оцет. :wink: :wink: :wink:
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

Пробвайте с ръкавици.Свиква се, а и не могат да жилят през тях.Ползвам домакински-1.10.Струва ми си по - хигиенично.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

Пробвал съм всякакви видове ръкавици-оказа се не мога да работя с тях.Друго си е да усетиш рамката и пчелите :wink: :lol: :lol: :lol:
Georgi Zhelev Georgiev
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 11:11 pm
Местоположение: Стара Загора / София
Обратна връзка:

Мнение от Georgi Zhelev Georgiev »

Без ръкавици, не отварям кошерите. Жилят като за последно без тях и с тях, но жилата остават по ръкавицата.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пчеларско облекло???

Мнение от valvrv »

ani написа:Здравейте!Като говорим за инвентар,искам да Ви попитам от къде и какви пчеларски костюми и облекла,въобще,си купувате?
На снимките в сайта виждам един много добре оборудван пчелар.Много искам да имам като неговото облекло.Не от мода :lol: ,а защото ми изглежда много сигурно.!
ако искаш мога да ти пратя снимки на американски костюм показани са му всички детайли може да си ушиеш или накой вместо теб ако искаш пиши
ani
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 11:56 pm

Мнение от ani »

Да,моля те!Прати една такава подробна снимка.Не ме бива в шева,но ще потърся някой да свърши тази работа.Благодаря! :D
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

След като ме нахапаха толкова много, че чак вдигнах температура реших, че не трябва да им подценявам жилата. Та освен, че запуших всички дупки на булото си взех и ръкавици. Купих си едни велурени за 2.50 (от TCM), някакви за велосипедисти) и им изрязах пръстите на около 1 -1.5 см от краищата. След това сложих малко каноконлит да не се разнищват. Сега съм много доволен . Само една ме е ухапала оттогава и същевременно пипам съвсем спокойно рамките.
happy
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 12, 2005 6:28 pm
Местоположение: София

Мнение от happy »

Аз ползвам от медицинските - прилепват плътно по ръцете. Струват около 10 ст.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

happy написа:Аз ползвам от медицинските - прилепват плътно по ръцете. Струват около 10 ст.
абе видях в един американски форум един пчелар че ползва такива беше пуснал и снимки но не жилят ли през тях как е при теб,освен това не се ли късат след едно слагане?
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

ani написа:Да,моля те!Прати една такава подробна снимка.Не ме бива в шева,но ще потърся някой да свърши тази работа.Благодаря! :D
първия линк е за най добрия костюм на пазара в света въобще(това е мнение на пчеларите в чуждите форуми което аз споделям от прочетеното за него)
http://alpobg.com/beeforum/viewtopic.php?t=440
втория е към страница в снимка.бг с моите снимки там има снимки на стандартен Американски костюм с изглед от различни страни.

ако смяташ да си сиеш бих ти предложил да си купиш един костюм за боядисване от магазините където предлагат бои латекс и т.н струва
5 лв. по него може да си направиш кройка след като го разпориш така няма да унищожиш нещо скъпо.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

аз минах през:
1-було,2-було с ластик под мишниците,3-костюм,4-блузон докато не си направя пак костюм
С костюм е най добре(с було на него зашито) ползвам и ръкавици за миене май бяха 0.70 лв
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Абе не е лошо да ни жилят отвреме навреме. Чак толкова да се изолираме не мисля, че е необходимо. Освен ако някой не е алергичен и държи да се навира между "шамарите".
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

жиленето 100% си го получавам дори с костюм и ръкавици.При толкова кошери все някой ще ме ужилипрез домакинските ръкавици от време на време жилят много боли на сгъвките на пръститенаправо пощурявам :) .А за алергичен човек абсурт да работи с пчели все ще го ужилят а при тях може и да е смъртоностно.Чувал съм за пчелари които не са алергични но получават алергия може дори и от една пчела,няма такова нещо че от жилене получаваш имунитет.Предпочитам да съм се застраховал при условие че човек реши това да му е сериозен бизнес няма право на такива грешки.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”