екостоп

Модератор: Scutellator

dimov
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:32 pm

екостоп

Мнение от dimov »

Някои ползвал ли е този препарат.Какви са отзивите за него.
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Re: екостоп

Мнение от 34038 »

dimov написа:Някои ползвал ли е този препарат.Какви са отзивите з
а него.
И аз търся информация но ветеринарите и аптеките им"мълчат"Ранна пролет в пчел.вестници имаше съобщение че цената ще е"съпоставима"
Чакам информация от Примавет.Пуснах e.mail.
Минал е нужните изследвания и е патентован.Срещнах съобшение от колега че не отстъпва по ефект на стандартно прилаганите.
Вярните пътища са най-къси!
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Re: екостоп

Мнение от 34038 »

dimov написа:Някои ползвал ли е този препарат.Какви са отзивите за него.
Отговор от Примавет:екостоп не се произвежда в момента.При заявка на т.02/9348141 можете да го закупите по 2.70 лв/блокче.
Поисках информация за нещото,а получих това.Писах отново. :D
Вярните пътища са най-къси!
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

В последния брой на в."Пчели" Котларски дава много добро мнение за препарата. Има бъдеще.
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Re: екостоп

Мнение от 34038 »

dimov написа:Някои ползвал ли е този препарат.Какви са отзивите за него.
Информация от"Примавет"/преразказана/:съдържа ментово масло,тимол и друго/процентите са съобщени/.В зависимост от опаразитявянято се слага от 1 до 3 плочки на семейство върху горните летвички.Престоявя 45 дни.Освен освобождаването от акара Varoa удължава живота на нападнатите пчели поради силно изразеното бактерицидно действие на двете масла.По силата на това си действиер подобряв здравният статус на пчелите.Няма карантинен срок и странични действия.Прилага се по лекарско предписание.
/стилово доста спънато го изложих но се надявам че се разбира/
Вярните пътища са най-къси!
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Re: екостоп

Мнение от 34038 »

dimov написа:Някои ползвал ли е този препарат.Какви са отзивите за него.
Информация от"Примавет"/преразказана/:съдържа ментово масло,тимол и друго/процентите са съобщени/.В зависимост от опаразитявянято се слага от 1 до 3 плочки на семейство върху горните летвички.Престоявя 45 дни.Освен освобождаването от акара Varoa удължава живота на нападнатите пчели поради силно изразеното бактерицидно действие на двете масла.По силата на това си действиер подобряв здравният статус на пчелите.Няма карантинен срок и странични действия.Прилага се по лекарско предписание.
/стилово доста спънато го изложих но се надявам че се разбира/
Вярните пътища са най-къси!
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

ЕКОСТОП......

Мнение от 34038 »

Прочетохте ли резултатите от 2-годишни изследвания на турски учени?Екостоп ленти-94%,перицин-90% смъртност на V.destructor при есенно третиране и малко под 90%-при пролетно.В."Пчели"/последния брой/
Коренспондира с данните в българските изследвания.
Вярните пътища са най-къси!
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ЕКОСТОП......

Мнение от коко »

34038 написа:Прочетохте ли резултатите от 2-годишни изследвания на турски учени?Екостоп ленти-94%,перицин-90% смъртност на V.destructor при есенно третиране и малко под 90%-при пролетно.В."Пчели"/последния брой/
Коренспондира с данните в българските изследвания.
Ако трябва да го ползваш, разходите ти се вдигат 2 - 3 пъти. Цената на продукта , който произвеждаш съответно?
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

екостоп

Мнение от 34038 »

Действително нашият струва 2.70лв/плочката и са необходими,до колкото си спомням 2 бр.на силно семей-ство.Това е мнопго скъпо.Но както всяко нещо когато се появи конкуренция падат цените да се надяваме да заработи принципа и за нас.Ще намалеят маслата за ва-ната на щерката.Трябва да проверя само за тимол.
В края на 70-те слагахме ментови стебла в кошерите.Резултата не е изследван но пчелите не избягаха като на някои в края на лятото.Но акари имаше за трепане и с перицин
Вярните пътища са най-къси!
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

ТИМОЛЪТ Е СКЪП ОТ ТАМ ИДВА ЦЯЛАТА РАБОТА ИЗПОЛЗВАЙТЕ ДРУГИ АЛТЕРНАТИВНИ МЕТОДИ
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

timol

Мнение от 34038 »

Ще му търсим цаката ако ще и с съответно количество растения за достигане на концентрацията.Това са методи от групата на алтернативните.И терапевтичния спектур засяга и микози/вар.пило/С този ЕС ще станем клиенти на билкарите.
Вярните пътища са най-къси!
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Екостоп

Мнение от Димкис »

По скоро направо билкари.
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Мнение от 34038 »

Из форумите се появява информация за билки и вредителите по пчелите.МОЖЕ БИ ТРЯБВА ДА СЕ ОБОСОБИ ТРМА В форум БОЛЕСТИ И НЕПРИЯТЕЛИ.Къде какво се срещне да се поставя там.Лесно и за намиране и за об-съждане.
Вярните пътища са най-къси!
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: екостоп

Мнение от Майка »

Препоръчва се след медосбора, за да не промени вкуса на меда
Аз го ползвам вече няколко години по една рецепта от вестник, която съм преписала тук някъде, може би е в тази тема. Третирам 3 или 4 пъти по веднъж седмично след като извадя меда. Може ми е малко късно, защото третирането го правя през септември заради високите температури през август, но след това през декември третирам и с оксалова киселина.
Всъщност, аз пиша за тимола, а въпросът е за екостоп. Ползвала съм и екостоп, но ми се струва, че докато е в гнездото върху рамките, пчелите го заклейват, а и като не се подновява всяка седмица изпарението на тимола намалява и от там е под въпрос ефикасността му /според мен/. Възможно е да не съм права.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: екостоп

Мнение от Майка »

И аз се опитах да я намеря, но не я откривам.

Рецептата е:
1 кг тимол се разтваря в
1 литър спирт /аз ползавам 70 % етилов спирт медицински/

Върху плодниковите рамки поставям целулозни гъби домакински и изливам по 20 мл от разтвора на семейство. Повтарям 3 или 4 пъти през 6-7 дни.
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”