До Министъра наземеделието и горите

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

Някой да знае дали т.н. национални пчеларски оргаизации са представили вижданията си за промени в нормативната уредба? Някой да знае дали някъде в т.н.национални пчеларски организации са обсъждали предложения за промени в нормативната уредба?
Някой може ли да ми каже за какво служат тези т.н. национални пчеларски организации?
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Scutellator »

Аз предлагам да дадем юридическа форма на форума. Нека си направим организация на пчеларите непрофесионалисти
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Gojyto »

Scutellator написа:Аз предлагам да дадем юридическа форма на форума. Нека си направим организация на пчеларите непрофесионалисти
ХАХА то4но казано :)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Диян Димитров »

Г-н, dimitarbonev,
с посочването на / http://www.topnovini.com/redirect/?g=83262 / във Вашето предходно мнение, имате в предвид конкретна публикувана новина в сайта или просто му правите реклама ?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

Ако погледнете датата на поста ми ще разберете, че от тогава е минало повече от година време и новината сигурно може и да е свалена от там.
А иначе не рекламирам нищо безплатно.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Dinko »

Бонев да питаме с писмо министъра,
зашо умират пчелите ?
60% смъртност не ще да е от вароатозата.
Наръсили са с някаква силна отрова ??
Станахме като Китай.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

Да гопитаме, ама аз съм никой. Това може да го направи Михайлов, Ганчо, Пламен Иванов, Котларски Стефанов и всички останали наричащи се председатели на съюзи. Само дето никой не го прави. Само пари им се въртят в главите, а пчеларите кучета ги яли.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Dinko »

Не си никой , аз те уважавам .
Напиши писмото и ще го пратим на всички.
Дано да не е късно. Нали се возим в една лодка.
Ще им пратим и този клип:
http://vbox7.com/play:ac957efc
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

Аз писмото ще го напиша, но кой ще му обърне внимание . По скоро трябва да се мисли за нещо по-кардинално. Най напред ще трябва да обобщим каква е смъртността в отделните региони, какви са симптомите (загинали или изчезнали семейства) с какво са третирани есента семействата в какви дози, Подхранвани ли са август-септември, изследвани ли са загиналите семейства за заболявания.За нови отводки ли става дума, от къде са закупени. Трябва да направим подробна карта и подробен анализ, макар и не много представителен и тогава ще се опитам да влезна във връзка и с научната асоциация и да видим и те какво ще кажат по въпроса и тогава подплатено с тяхното становище да се обърнем към Министъра и да търсим помощ, да вдигнем малко медиен шум, ама не само един двама да се появяват навсякъде, а всеки, който има проблеми да търси медиите. те по принцип се отзовават. За тях това е новина. Иначе само с едно голо писмо ще ни кажат гледайте си работата това си е ваш проблем, както го правят и до сега.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от tatu »

Да се организираме пчеларите от форума ,да си направим една среща пред министерството с някоя телевизия и да връчим писмото .Моето мнение е ,че трябва незабавно да се спре тази програма която в никакъв случай не може да се нарече национална още повече пчеларска и да се даде субсидия на пчелно семейство но при строг контрол .Трябва да се направи ревизия на хората които през всичките тези години бяха редовни участници в програмата защото се създава впечатление че с едни и същи кошери които са наредени под сайвантите се участва всяка година т.е.не се купуват нови .Доцента със страшна сила разпространява нозематоза .Майкопроизводителите дават антибиотици за да подтискат нозематозата а производителите на мед нямат право .
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Dinko »

Важен е и въпросът със програмите,
но това което става е много по важно.
В нашия край има колеги със 100% смъртност.
От 100 кошера не е останал нито един жив.
Много пчелари ме предупредиха, няма да споменавам имена.
Мислят че е пръскано със силна отрова :idea:
И аз така мисля, действа им на поколенията.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от tatu »

Единият ми пчелин е абсолютно изолиран от обработваеми площи и там има тридесет процента смъртност.Тази програма разпространи нозематозата .Най големите виновници за гибелта на пчелите са оня измисления доцент от Пловдив и ганю ганюф .
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

То това е ясно, но кажете ми как да се преборим. Трябва ни силна организация, която да се изправи срещу статуквото и то организация със силен лидер и солидна пчеларска подкрепа. Ние се опитахме да направим такава, но не получихме подкрепа и статуквото я приватизира. Много хубави неща щяха да се случат и тези хубави неща щяха да са за всички, а не само за шепа "избрани", ако бяхме получили тази подкрепа. Айде кажете ми като си чешем езиците и всеки пита само какъв ще ми е кяра от тази организация.Ето това ще е кяра. Ако не сте го разбрали вече, безплатен обяд няма безплатно е само сиренцето в капана за мишки. И докато ние си чешем езиците тука "тъмната страна" си върти далаверите и ни слага ярем след ярем дорде можем да носим и после ще почнат да ни спасяват, пак за наша сметка. Всичко е в нашите ръце. Само ние можем или да си помогнем или да се самозатрием.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от estabien »

Нова организация с теб начело в двата форума сме доста хора .По лесно отколкото да сменяме ръководството на старата ,поне аз така бих искал да е да пуснем една анкета във форума съгласни ли са хората
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”