Българина ядял два пъти повече мед...

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

коко написа:
Не е мръдвал като цена или..?
Ми по времето на бай Тошо държавата го изкупуваше по 3.50, на обикновенните пазапи пчеларите го даваха по 5.......това преди 17 години.....сега на всичкото отгоре го изкопуват по ефтино......
Я някой да си напъне мозъка и да се сети за стока дето не за 17 а за 10 години оттогава насам не е променила цената си.....нагоре естествено......
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Ами къде бе Коко....и наистина си много прав ...като видиш само обявите по интернет и да ти се свие стомах ...по 2.5 -3,5 лв на едро ....е има и хора които имат по няколко тона мед ...но това правил итехните разходи по-малко ...напротив убеден съм че когато няма паша наливат сироп та пушук се вдига ..и има и добиви хе хе ....и къде отиде качеството на меда ....в чувала със захар или фруктоза ...а на нас по-малките ни остава да си ядем меда сами или да го продавате по кг два на пазарите .....Тази изкуствена цена я налагат преработвателите които имат най голяма изгода от това ...остава да внесат и китайския мед и ще съфнем като майски рози на димитровден ...но и нашево брата си е виноновен за страха да не би да му остане меда и е готов да продава и на 2 лв....
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Наскоро направих един експеримент. Напълних едим буркан от моя мед,един буркан с инвертиран захарен сироп(съдържащ 30%мед) изакупих от търговската мрежа един буркан с цена около 4лв за 750 гр., изчистих етикета и предоставих на човек, който разбира от мед за дигостация. Резултата беше стрсиращ. Човека веднага разпозна истинския мед но обърка купешкия с инвертирания сироп. Изводите си ги направете сами. Миналата година нали направиха изследвания, какъв мед продават нашите преработватели и стана ясно, че в магазините чист мед не се предлага. Някои да извзе тези фалшификати от търговската мрежа, или пък на накой да му бе отнет лиценза :?: :?: :?: Нищо. Само резултатите бяха публикувани в част от пчеларската преса и толкова. Кой потребител чете пчеларска преса :?:
Една проста сметка показва, че при цена на подсладителите около лев за килограм, кой преработвател ще даде 3-4 лв за кило мед след като може да си пакетира глюкоза или изосуид и да го продава безнаказано под наименованието МЕД.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

dimitarbonev написа:Наскоро направих един експеримент. Напълних едим буркан от моя мед,един буркан с инвертиран захарен сироп(съдържащ 30%мед) изакупих от търговската мрежа един буркан с цена около 4лв за 750 гр., изчистих етикета и предоставих на човек, който разбира от мед за дигостация. Резултата беше стрсиращ.
Не мисля така...ако ментето е направено като хората, абсолютно невъзможно е да се познае, много по често според мен се бърка истинския мед с менте.......при мен редовно някой дето си няма хабер защо меда се оцветява на бели шарки като кристализира, редовно ми изсипват лаф от сорта - Много захар му слагате ей.....
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Човека за когото писах е ценител на меда. А търгашите вече не си правят труда и да фалшифицират качествено. Пък и защо ли, след като вместо да им отнемат лицензите им дават субсидия. Е не на всички само на отбрани.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Ами не им подарявайте продуктите на вашия труд...това е ...ма все се намират глупци където им удисват на акъла...нека да нямат подправката пък ще ги видиме...колко струват ....ми кво ше ги гледаме ..то цялата ни държава е такава .....шалварска. :idea:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Vikari написа:Ами не им подарявайте продуктите на вашия труд...това е ...ма все се намират глупци където им удисват на акъла...нека да нямат подправката пък ще ги видиме...колко струват ....ми кво ше ги гледаме ..то цялата ни държава е такава .....шалварска. :idea:
Има някакво раздвижване по отношение на цената. Като, че ли разума започна да наделява. Цените на възрастните пчелари по черноморието са твърдо 5 и 6 лв. Информация от 1.12.06г. В сравнение от миналата година - 3.5 - 4.5.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Вчера гледам в НДК 900г 4.50, имаше и кило по 5.....
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”