Сертификат за земеделски производител?

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

Dinko написа:http://alpobg.com/beeforum/viewtopic.php?t=282
Аз съм против задължителното здравно осигуряване.
Цял живот помагам на либийци малцинства и
крайно нуждаещи се депутати.
По едно време искаха да си платиш за годините назад
през които не си се осигурявал.
Какво ги интерисува чиновниците че не си ползвал услуги.
Сега не знам дали може да се започне на чисто ?
Може ако си платиш от 2000 год. досега
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

Никой не ти прощава Бате. Ха ЧЕСТИТ СБОР !!!!!!!
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Re: До КОЛЕГИТЕ

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Pa4o написа:оТ 5-6 ГОД. СЪМ ЗЕМ. ПРОИЗВОДИТЕЛ. РЕДА Е следния: 1. В изчислителния обл. център подаваш за БУЛСТАТ и г о получаваш или ако не може да стане бързо сл.бележка. 2.Снимаш личната карта. 3.От регионалната служба на мин. на земеделието игорите вземаш АНКЕТНА карта попълваш я иучастъковия ветеринарен лекар я подписва и подпечатва,като вписва регистрационния номер на пчелина. 4. Всички тия документи се подават в регионалната служба на мин. на зем. и горите От там си получаваш след около седмица зеленото картонче. . С него отиваш в НАП и хората ти казват какъв е реда по нататък.
Това ясно, питах дали няма някакви промени....макар че това както ми го казваш ти е малко объркващо, щото бащата от доста години си вади всяка година тая зелена хартиика, но досега е нямал Булстат, нямал е намерение да се осигурява, и затова....иначе е възможно и да е така.....
Просто ме интересуваше дали сега(ТАЗИ ГОДИНА) биха направили проблем ако той не се осигурява, независимо как е било досега.....
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: До КОЛЕГИТЕ

Мнение от коко »

Pa4o написа:оТ 5-6 ГОД. СЪМ ЗЕМ. ПРОИЗВОДИТЕЛ. РЕДА Е следния: 1. В изчислителния обл. център подаваш за БУЛСТАТ и г о получаваш или ако не може да стане бързо сл.бележка. 2.Снимаш личната карта. 3.От регионалната служба на мин. на земеделието игорите вземаш АНКЕТНА карта попълваш я иучастъковия ветеринарен лекар я подписва и подпечатва,като вписва регистрационния номер на пчелина. 4. Всички тия документи се подават в регионалната служба на мин. на зем. и горите От там си получаваш след около седмица зеленото картонче. . С него отиваш в НАП и хората ти казват какъв е реда по нататък.
Реда в общи линии го знаем. Интересува ме при положение,че работя и се осигурявам, какви и колко са задължителните плащания към здравното осигуряване, към социалното такова и дали към него имам ангажименти. Защото чувам за някакви 400лв годишно, които ми звучат, като звука на 400 пирона в "ковчега на мъртвеца". Тука беше дискусията точно и това кой да ми даде компетентна информация по въпроса. Не може държавата да иска от мен повече от това което съм и дал. И в същото време имам информация, че някои зем. производители си плащат само здравните осигуровки???
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

До КОКО

Мнение от Pa4o »

Ами отиваш в НАП казваш им ,че работиш и си осигурен и искаш само да се регистрираш ,правиш го и заминаваш на пчелина да бачкаш. Ако искаш провери в НАП преди ди си се регистрирал за да не стане грешка.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: До КОКО

Мнение от коко »

Pa4o написа:Ами отиваш в НАП казваш им ,че работиш и си осигурен и искаш само да се регистрираш ,правиш го и заминаваш на пчелина да бачкаш. Ако искаш провери в НАП преди ди си се регистрирал за да не стане грешка.
Какво е НАП, национална агенция по приходите ли?
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

DA!!!!!
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Не НАП е договор за ненападение :lol: :lol: :lol:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Който се реши на регистрация, като земеделски производител се самоосигурява на 220лв, а за земеделските производители процента е 50% т.е на 110 лв.. това е ...това улеснява в голям степен продажбите на продуктите ни, може да се издават документи и т.н....има си и хубавите и лошите страни ....зависи от гледната точка...изгодно е за безработни ....стига ви толкова
Последно промяна от Vikari на Пет Мар 16, 2007 9:36 am, променено общо 1 път.
Руслан
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 10:26 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Руслан »

Приятели , регистрацията като земеделски производител си е жива набутвация за дребните пчелари.Особено за "неделните" , които си работят някъде и са осигурени.Внимавайте- който е осигурен на постоянен трудов договор и се регистрира като земеделски производител е длъжен да се осигурява върху половин минимална заплата към НОИ , както и към здравната каса.Не знам каква е сега минималната заплата , но наистина годишните вноски скачат къмто 400 лв.Май не ви харесва това а? ''Добрата'' новина е , че като внасяте така 5 години двете осигуровки , ви се добавя една година стаж за пенсионирането.Което значи , че ако сте имали благоразумието да се осигурявате от двете места(от там където работите и самостоятелно като земеделски производител) от като сте навършили 20 години , имате шанс да съберете нужните точки за пенсиониране преди да станете на 68(според последните предложения) ЧЕСТИТО! :twisted:
Ако не те осигуряват на друго място си длъжен да си внасяш върху четвърт минимална заплата.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”