Кои центофуги са по-хубави

Модератор: toko652003

Кои центрофуги са по-добри?

хордиална
14
17%
радиална
67
83%
 
Общо гласове: 81

Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от ba4o_ivan1976 »

зуница написа:Работя с хордиална.Въртя по два пъти на страна за да не късам пити.Вадя само мед от запечатани най-малко 2/3 пити.По някога се налага да вадя мед и на по-хладно време.Въпросът е : ще се центрофугира ли напълно зрял,гъст мед на хладно време с радиална центрофуга?Центробежните сили са различни по радиуса на радиалната.Еднакво ли е изпразването на килийките по височината на питата?Как е центрофугирането в долния край на питите?Какво е съотношението на времето необходимо за центрофугиране на равен брой пити при двете .
Другото което е от значение независимо от вида на центрофугата е предавката.Моята е с хипоидна предавка от голям шлайфер и съм много доволен от нея - предавката. Върти леко,меко и безшумно.
Най добре да отидеш при някой приятел който има радиална и да видиш за какво става въпрос!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от valaz »

И за мен би представлявало интерес да видя на практика работата с радиална центрофуга. Това ми е особено необходимо за центрофугата на Лега на снимката. Парите не са малко и ако не работи добре, загубата е голяма. И двете центрофуги на Лега ми изглеждат малки и несериозни. Възможно е и да греша.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от ba4o_ivan1976 »

kolobus написа:Някак си,анкетата не е пълна .Трябва да има и вариант "ДР."Защото наистина има и други варианти центрофуги.А аз смятам,че точно те са за предпочитане.Причините са в това ,че на малко пространство- много пити.Това значително облекчава центрофуженето и производителността е голяма.

Иначе, на драго сърце бих гласувал.
Много филми и клипчета от нета гледаш колега!!! :wink: :wink: :wink:
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от ivandespotov »

Ние българите сме много изобретателни, що да не измислим и една нова центрофуга която да се казва ХОРДОРАДИАЛНА!!!
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от Alfist 8C »

А май имаше някаъв модел "Тангенциялна центрофуга"?
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от valaz »

Малко пчелари са работили с двата типа центрофуги, за да могат обективно да оценят предимствата и недостатъците им и да гласуват в анкетата. И аз съм от тях.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Re:

Мнение от светльо »

Мда личи си,че повечето не сте работили и на двете :lol: - щом не ви светва от проста снимка на радиална центрофуга за какво иде реч,надявам се някой ден да ви изпадне такава,че да не се излагате пред 'ората.

п.п.по други модели центрофуги наблюдения нямам,но специално за тези двете,радиалната бие по абсолютно всички показатели без изключение и то със много хордиалната,и само човек без опит на двете може да твърди обратното!!!
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Ето едно мое клипче от преди мисля 2 години на радиална центрофуга в действие!!!
Разликата между хордиална и радиана е разликата между трабант и мерцедес /последен модел/ Поне за мен! Имал съм и хордиална - пълен боклук! Тази която върти е 24 рамкова до нея има 60 рамкова но нямаше мед за нея и тя си почиваше!!!
http://www.facebook.com/video/video.php ... 3401989771
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ivan1
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 7:10 pm

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от ivan1 »

За първи път използвам радиална центрофуга за 24 рамки.
ОЧАРОВАН СЪМ. Не знам как толкова дълго време съм се мъчил с хордиална .Успех на всички.
sacmi
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 7:57 pm

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от sacmi »

Тази е за 18магазинни рамки домашно правена преди 4,5 години с моторче от перална и до сега не е показала никакъв дефект.Единственият проблем при тези центрофуги ако са комбинирани и за плодникови пити е че не могат да минават през нормална врата,а относно производителност и баланс дума на може да става.Изображение Изображение Изображение Изображение
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от светльо »

sacmi съдейки по снимките на работиш със тенекии,така ли е?
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
sacmi
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 7:57 pm

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от sacmi »

Да,така е от тази година вече ползваме кофи,не знам от къде се ориентира ако имаш предвид съдът под центрофугата той е междинен и пак е от перална :) РИГА, РОСА не съм точно сигурен.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от светльо »

А как се разбираш със търговците относно съдовете - в смисъл даваш им кофите и после .... ?
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от ivandespotov »

светльо написа:А как се разбираш със търговците относно съдовете - в смисъл даваш им кофите и после .... ?
После аз им дадох кофи, те ми върнаха тенекии+кофи без пари!!
galin ganev
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 9:43 pm
Местоположение: 4erven briag
Обратна връзка:

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от galin ganev »

Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”