0,40 лв. за килограм качествена стока

Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

0,40 лв. за килограм качествена стока

Мнение от Dinko »

ЗА ПРОИЗВЕДЕН И ПРОДАДЕН МЕД
Помощта е 0,40 лв. за килограм качествена стока

13-06-2007 г. НОВИ УСЛОВИЯ ВЪВ ВРЪЗКА С КАЧЕСТВОТО НА СТОКАТА
Субсидия от 0,40 лв. за кг ще получат земеделските производители за произведен и продаден качествен пчелен мед. Общо по финансовата линия е заделен бюджет от 300 000 лв. Произведеното количество трябва да е продадено на преработвателно предприятие, регистрирано по Закона за храните. Предприятието от своя страна трябва да предостави удостоверение с посочен номер и дата на партидата, както и копие от извършено изследване от акредитирана лаборатория.
Това ограничение се налага от факта, че след 01.03.2007 г. въз основа на заповед на генералния директор на НВМС органите на ДВСК преустановиха издаването на ветеринарни документи за годност и произход при движение на храни и продукти както в страната, така и в общността.
За целите на мониторинга всяко предприятие само взема проби и ги изпраща за анализ в лаборатории. Единствено за целите на официалния контрол органите на ДВСК изпращат проби за изследване с акт за вземане на проба.
Финансовата линия е продължение на политиката на подпомагане на сектора и цели стимулиране производството на безвредна и качествена суровина. Документи се приемат в областните поделения на ДФЗ от 15 юни до изчерпване на ресурса.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Мнение от Dinko »

Даже и не си помисляйте да изнасяте мед сами !
За какво ви е като ви дават 40 стотинки.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Е това ако не е подигравка здраве му кажи. При пазарна цена на меда около 6-7лв за кило прекупвача я изкупува за 2-2,60 и 0,40лв субсидия. Така е като преработвателите управляват бранша. крайно време е да се вземем в ръце.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

На всички е ясно, че както и да се обединяват пчеларите, винаги някоя от организациите ще иска да доминира /да е властимаща/.
Моят съвет е в никакъв случай да не се опитвате да обединявате различните пчеларски организации. Като не знаете какво да направите учете се от политиците за да успеете.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:На всички е ясно, че както и да се обединяват пчеларите, винаги някоя от организациите ще иска да доминира /да е властимаща/.
Моят съвет е в никакъв случай да не се опитвате да обединявате различните пчеларски организации. Като не знаете какво да направите учете се от политиците за да успеете.
Като че ли съм склонен да се съглася. Да се действа по места , самостоятелно и ако е необходима да се извършват съвместни действия, или да се работи пак самостоятелно, по общи проекти или задачи.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: 0,40 лв. за килограм качествена стока

Мнение от toko652003 »

Dinko написа:ЗА ПРОИЗВЕДЕН И ПРОДАДЕН МЕД
...
Това ограничение се налага от факта, че след 01.03.2007 г. въз основа на заповед на генералния директор на НВМС органите на ДВСК преустановиха издаването на ветеринарни документи за годност и произход при движение на храни и продукти както в страната, така и в общността.
...
Някакво противоречие ми се вижда тук
е то по тази логика и в страната не трябва да има движение на меда щом не ти дават възможност за анализ ?
Нещо не ми е ясно :idea:
toko6520035927(Skype)
nn
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 10:11 pm

Мнение от nn »

Предприятието от своя страна трябва да предостави удостоверение с посочен номер и дата на партидата, както и копие от извършено изследване...

А какво мога да направя ако фирмата отказва да ми даде документите?
Тя си е регистрирана по Закона за храните и е една от най-известните в БГ.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

nn написа:
Предприятието от своя страна трябва да предостави удостоверение с посочен номер и дата на партидата, както и копие от извършено изследване...

А какво мога да направя ако фирмата отказва да ми даде документите?
Тя си е регистрирана по Закона за храните и е една от най-известните в БГ.
Не и давай повече мед, то и без това тази година няма да има, така че ще си направят сметка.
nn
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 10:11 pm

Мнение от nn »

То е сигурно, че догодина нищо няма да им дам. Пък и приемането на документи в ДФ Земеделие вече е прекратено. Парите свършили.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Ами в тази държава всичко се постига с бунтове и стачки!!! Изводите може да си ги направите сами!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

То и субсидиите за майките още не са тръгнали, а по предварителни данни щяха да бъдат пуснати от 15 юни за 1месец. То пчеларския сезон вече е към края си а субсидиите още ги няма. Както е тръгнало може да ги пуснат ноември декември и да кажат ето на ние ви даваме субсидия вие не можете да я усвоите.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
nn
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 10:11 pm

Мнение от nn »

То при нас всичко е възможно.

Видях и отношението на държавните чиновници към пчеларите, които си търсят субсидиите. Идеята им май е , че всичко що е субсидия е нещо дето се дава даром и какъв си ти , че да я получиш.

Все още се опитвам да си взема документите и си търся субсидиите, но съвсем скоро тук ще пиша какво е станало. Тази година съм продал 10 тона мед на 2 фирми /втората я чакам 3-та седмица/ . Първата още на 2-я ден ми изпрати всички документи, които поисках и успях да ги подам. Засега имам проблеми с ДФ Земеделие заради това , че според документите съм им продал мед и според договора за покупко-продажба и декларираните семейства съм произвел над 50 кг мед от семейство, което според някакъв доцент е невъзможно. Друг е въпроса , че никъде не се упоменава коя година производство трябва да е продадения мед и дали имам подвижен пчелин. Единственото условие май е да е качествен. Истината е, че имам подвижен пчелин а меда ми е реколта от 2 години.

Приема на документи е преустановен до "второ нареждане". Парите са не 300 000 лв. както беше обявено а 200 000 лв. Сега започва ГОЛЯМОТО орязване - кой подал леко сгрешени документи, кой добил над 30 кг от семейство, кой пък сбъркал , че иска нещо от държавата - няма субсидии.

Ще ми се да видя само кои фирми получават субсидиите. Поне първите 10. Сигурен съм , че ще са същите, които изкупуват меда ни. Ами по документи може и те да са и най-големите производители и добивите им може да се окажат над 200 кг на семейство/съществуващо само по документи/.

А по отношение на усвояването на субсидии нямам никакви притеснения . Всичко ще бъде усвоено. Но не от нас.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Re: 0,40 лв. за килограм качествена стока

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Dinko написа:ЗА ПРОИЗВЕДЕН И ПРОДАДЕН МЕД
Общо по финансовата линия е заделен бюджет от 300 000 лв.
Колеги - толкова много пари, просто не ми се мисли как ще успеят да ги пръснат получилите ги пчелари....... :lol: :lol: :lol: :lol:
На държавата не и ща нито меда, нито отровата.....
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

http://www.agroprograma.org/index.php?n ... -1&start=0
КАКВИ ЩЕ СА СУБСИДИИТЕ ЗА МЕД
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”