Добавки в подхранката ???

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Публикувай отговор
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Добавки в подхранката ???

Мнение от berija »

Споделете опит кой какво добавя в подхранката ,с каква цел и какви резултати е постигнал ,аз лично пробвах - към медно-захарно тесто прибавих 2гр. лимонтузу (на около кг. тесто) ,това прочетох ,че се прави рано на пролет против диария при пчелите (отпушва дебелото черво) ,с така направеното тесто подхраних 6 кошера ,ефект имаше до дни - значително се увеличи броя на летящи пчели излизащи и влизащи в кошера .
Темата я отворих з-то прочетох ,че някой от вас използват люти чушки и пр. ,НО не се споменава защо и какъв е ефекта от ......... съответния вид добавка в подхранката :!:
Изображение
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Добавки в подхранката ???

Мнение от Майка »

Мисля, че имаше такав тема Добавки в захарния сироп, там се обясняваше и за чушките. Опитах се да намеря мнението, като написах капсацин, а после люти чушки, но не намерих темата.
Мнението беше, струва ми, се на д-р Кючуков.
Още за лютите чушки мисля, че пишеше в Здрави пчели в 20 ти век.

това са темите:
http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... 035#p10035
http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... %8C#p23139
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Добавки в подхранката ???

Мнение от berija »

Майка написа:Мисля, че имаше такав тема Добавки в захарния сироп, там се обясняваше и за чушките. Опитах се да намеря мнението, като написах капсацин, а после люти чушки, но не намерих темата.
Мнението беше, струва ми, се на д-р Кючуков.
Още за лютите чушки мисля, че пишеше в Здрави пчели в 20 ти век.

това са темите:
http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... 035#p10035
http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... %8C#p23139
И аз търсих за лютите чушки ,но намерих само ,че един колега слагал зимата за да стоплил пчелите :wink:
Преди да отворя темата потърсих дали има подобна (да прочета кой какво слага и ................ и за да не отварям дублираща тема) ,но не намерих.Отворих темата з-то мисля ,че едва ли опитите и информацията на колегите пчелари ще се е изчерпал с лютите чушки и лимонтузуто (в мое лице) :lol: :lol: :lol: Ще е добре колегите да споделят правени от тях опити ,па макар и неуспешни ,та да не повтаряме едни и същи грешки :idea: Аз например направих нещо (не свързано с подхранването) което ме бе учил дядо ми (дядо на жемна ми - пчелар от 15 годишен ,с опит 70г. ) ,та какво направих - тази година отиваме да хващаме рояк ,да ама като отидохме на мястото - пчелите на 2 кълба на един клон ,зачудихме се дали са 2 рояка или .................... ,след кратък размисъл се сетих какво ми е казвал дядо ми за това как се смесват 2 кошера или рояка за миризмите и пр. ,метода който използвах е с уста да пулверизирам с ракия докато изсипвам рояците - направих замисленото и в крайна сметка поокъпах пчелите ,а за въпросния рояк след 15-тина дни се наложи да отворя следната тема - http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... f=1&t=2279 :oops: :oops: :oops: Все още не знам дали непронасянето е в следствие на експеримента или ............. но засега ще се въздържам да пулверизирам пчелите с ракия :idea:
Изображение
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Добавки в подхранката ???

Мнение от Boro »

Това е темата колега, явно не търсите както трябва.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Добавки в подхранката ???

Мнение от berija »

Boro написа:Това е темата колега, явно не търсите както трябва.
Колега мерси за темата :) Имаше полезна информация в нея(темата) за мен :D В самата тема се коментира главно добавки в захарния сироп ,за медно тесто и др. нищо не се споменава ,ако все пак темата се сметне за дублираща ,нека да се изтрие :oops: Относно капсацина в лютите чушки (действа като естествен антибиотик) има резон з-то ги слагат хората.
Изображение
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Добавки в подхранката ???

Мнение от Boro »

Мене ако ме питаш колега-темата трябва да е една единствена в целия форум със заглавие Подхранване на пчелните семейства или нещо подобно. Не Ранно подхранване или Пролетно подхранване или пък Подхранване с подбуда ,захар,твърда захар, чушки, Добавки в захарния сироп, добавки, подхранки, въпрос относно подхранване и и кво още там беше. В момента във форума има 1352 теми и темички и както неведнъж съм казвал заприлича на телефонен указател. Там обаче като си сложиш пръста на определената буква и ще откриеш каквото търсиш. Тук обаче ако продължаваме по същия начин ще трябва да си взимаме почивен ден. :D
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Добавки в подхранката ???

Мнение от honeyed »

Еи хора какво ви става?8 юли, влизам във форума,и първите две теми са"добавки в подхранката",и "суха захар'.Пчелите носят нектар като луди,всичко е нацъфтяло,превалява през ден.Такава пчеларска година не е имало отдавна,вие още подхранвате.Кога ще вадите мед-мжеби януари?
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Добавки в подхранката ???

Мнение от honeyed »

honeyed написа:Еи хора какво ви става?8 юли, влизам във форума,и първите две теми са"добавки в подхранката",и "суха захар'.Пчелите носят нектар като луди,всичко е нацъфтяло,превалява през ден.Такава пчеларска година не е имало отдавна,вие още подхранвате.Кога ще вадите мед-мжеби януари?
ИЗВИНЯВАМ СЕ, 8 ЮНИ :D
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”