Към края на пчеларската година....

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Към края на пчеларската година....

Мнение от Krasio1980 »

...така си мислех и аз,че е...да ама не....слънчогледа свърши и с него главните паши :( няколко сандъка предимно отводки и слаби кошери не бяха напълнили плодниците ,така и така няма какво да губя си викам що да не им бутна по 1 основа за градеж.След 10 тина дни очаквайки да са прегризали :? то пък хем градеж хем на една трета запечатано :) ....та ако може някой да каже какво хрипат :lol: все още ще почерпим :)
пчеларството е проста работа за умни хора
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Към края на пчеларската година....

Мнение от Veselin »

Krasio1980 написа:...така си мислех и аз,че е...да ама не....слънчогледа свърши и с него главните паши :( няколко сандъка предимно отводки и слаби кошери не бяха напълнили плодниците ,така и така няма какво да губя си викам що да не им бутна по 1 основа за градеж.След 10 тина дни очаквайки да са прегризали :? то пък хем градеж хем на една трета запечатано :) ....та ако може някой да каже какво хрипат :lol: все още ще почерпим :)
Това е нормално колега ,тази година не е особено благосклонна към вас ,за разлика от предишната,твои съграждани с които си пиша споделят че семействата са им на по 5-6 пити.мед малко или изобщо няма -в момента подхранват!? :D
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: Към края на пчеларската година....

Мнение от Krasio1980 »

Веско и аз говорих с колеги от моя край и като им казах за основите по това време ме изгледаха доста като новобранец не,че 2 години опит не си е така :) ама пък резултата и мен ме учуди :shock:
пчеларството е проста работа за умни хора
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Към края на пчеларската година....

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Krasio1980 написа:...така си мислех и аз,че е...да ама не....слънчогледа свърши и с него главните паши :( няколко сандъка предимно отводки и слаби кошери не бяха напълнили плодниците ,така и така няма какво да губя си викам що да не им бутна по 1 основа за градеж.След 10 тина дни очаквайки да са прегризали :? то пък хем градеж хем на една трета запечатано :) ....та ако може някой да каже какво хрипат :lol: все още ще почерпим :)
някъде има слънчоглед който цъфти а ти не знаеш за него - предполагам!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Към края на пчеларската година....

Мнение от Veselin »

Всичко е относително бачо Иване ,аз и сега имам пълни магазини-кой малко-кой -повече...и ще ги центрофужа след морето,тази година е нулева за пчеларите от Добричко ,миналата година ни разкатаха фамилията,пиша си с доста хора от този регион и си имам представа,винаги съм казвал че северняците са най-големи майстори на меда ,условията при тях са други,тази година не е добра за тях -няма за какво да търсят грешки.
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: Към края на пчеларската година....

Мнение от Krasio1980 »

ba4o_ivan1976 написа:
Krasio1980 написа:...така си мислех и аз,че е...да ама не....слънчогледа свърши и с него главните паши :( няколко сандъка предимно отводки и слаби кошери не бяха напълнили плодниците ,така и така няма какво да губя си викам що да не им бутна по 1 основа за градеж.След 10 тина дни очаквайки да са прегризали :? то пък хем градеж хем на една трета запечатано :) ....та ако може някой да каже какво хрипат :lol: все още ще почерпим :)
някъде има слънчоглед който цъфти а ти не знаеш за него - предполагам!
не е изключено ,но меда не е слънчоглед...днес изкарах малко и пак не е чист слънчоглед :shock:


Веско сега чак осъзнавам каква е била миналата година,почнах с 13 сандъка,изкарах мед колкото тая и сега съм с 28 семейства :) без да купувам отводки или готови
пчеларството е проста работа за умни хора
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”