Анкета

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Анкета

Мнение от Dinko »

Мислите ли че анкетата е критерий за приоритет на тема която трябва да се обсъжда?
Гост

Мнение от Гост »

Да.
Georgi Zhelev Georgiev
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 11:11 pm
Местоположение: Стара Загора / София
Обратна връзка:

Мнение от Georgi Zhelev Georgiev »

opredeleno
vankata
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 9:32 am
Местоположение: гр.Перник

Мнение от vankata »

Анкетите са добро средство за проучване на даден проблем но... Необходимо е да се посочва още в началото на анкетата предполагаемият брой на хората засегнати по някакъв начин от проблема / в нашите анкети - пчелари, потребители и др./ След краят на анкетата да се знае какъв процент са анкетираните. Иначе лъжата ще е колкото на политиците!
Спорът ражда истината, а нуждата изобретението.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Зависи от броя на анкетираните спрямо общото количество. С две думи - достатъчно голям процент. Иначе е ала-бала.
Georgi Zhelev Georgiev
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 11:11 pm
Местоположение: Стара Загора / София
Обратна връзка:

Мнение от Georgi Zhelev Georgiev »

drone написа:Зависи от броя на анкетираните спрямо общото количество. С две думи - достатъчно голям процент. Иначе е ала-бала.
Напълно съм съгласен. Учил съм статистика и от там съм запознат със т.нар. Закон на големите числа, който най-общо гласи: за представителна извадка се счита тази, направена с минимум от 30 представителни единици (анкетирани). Щом науката е достигнала до този извод, защо да се правим на по-велики... :D

Анкетата сама за себе си няма стойност, ако след нейното провездане не се анлизират резултатите и на тяхна база да се определи до къде сме я докарали :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”