Кошер от OSB

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Кошер от OSB

Мнение от toko652003 »

Прав си.

И за мен едиствения правилен начин е всичко от дърво
обаче има едно обаче когато финасите не достигат човек се мъчи да спаси положението.
Защото реално един кошер(дървен) оборудван цената му отива над 100 лева, дори и да си го направиш сам пак не е ефтино.
Аз примерно при първа възможност бих манал всички самоделки от пчелина си и бих си поръчал
чисто нови кошери оборудвани от до и потопени в прополисово-восъчна баня т.е всичко да е екологично.
toko6520035927(Skype)
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Кошер от OSB

Мнение от drone »

toko652003 написа:Прав си.

И за мен едиствения правилен начин е всичко от дърво
обаче има едно обаче когато финасите не достигат човек се мъчи да спаси положението.
Защото реално един кошер(дървен) оборудван цената му отива над 100 лева, дори и да си го направиш сам пак не е ефтино.
Аз примерно при първа възможност бих манал всички самоделки от пчелина си и бих си поръчал
чисто нови кошери оборудвани от до и потопени в прополисово-восъчна баня т.е всичко да е екологично.
Ех, мечти !!! :wink:
honeyed
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 30, 2008 11:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кошер от OSB

Мнение от honeyed »

Мисля че това е кощунство,да си напъхаш пчеличките в някакви сандъци(нарочно не казвам кошери) от OSB,стериопор,пенопласт и др.боклуци,и то за 5-10 лева икономия.Одгледайте се само в каква среда живеем.Панели,бетон,мебели от талашит,компютри,телевизори,битова техника,то почети няма естествени материали в нашия бит.Нека поне кошерите останат от дърво,там извън мръсния град,сред природата(където я има все още) пчеларя и пчелите да се чувстват щастливи!
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кошер от OSB

Мнение от kroum »

Мисля като направя няколко дълбоки дъна тази пролет, плътното дъно да е от OSB 3. Пести много време, а до колко е отровно(летливи вещества) за насекомите няма информация. Смятам, че трябва да се експериментира, но внимателно.
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”