Жилища на пчелите

Information, articles, photos, plans and sizes for bee hives.

Модератор: valvrv

Публикувай отговор
Гост

Жилища на пчелите

Мнение от Гост »

Някой може ли да ми обясни какво представлява НУКЛЕУСЕН 7 РАМКОВ КОШЕР? :lol:
Гост

Мнение от Гост »

Това е по голямо съндъче за по голяма отводка
ivan
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 8:39 pm

Мнение от ivan »

Здравейте, на пролет мисля да започна да се занимавам с пчеларство. Може ли да ме посаветвате, кои са най - подходящите кошери?
Гост

Мнение от Гост »

Пробвай всички системи за да си отговориш.Аз лично предпочитам двукорпусен дадан блатов.
silvia
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 6:30 pm

Мнение от silvia »

imam namerenie da boqdisam kosherite si. imali nqkakva opasnost, ako ne premestq pchelite v drug kosher te da se natrovqt?
Гого
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 10:36 pm
Обратна връзка:

Мнение от Гого »

колко модела и вида кошери се използват в България?Бихте ли споделили от кои кошери сте наи доволни,и кои използвате?
Какво ви е мнението за изолираните със стрироформ кошери,и за пластмасовите кошери?
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

По принцип при боядисване /външно/ няма опасност за пчелите - те си вършат работата , ти си махаш с четката. Има обаче малки досадни проблеми. Натоварени пчели кацат върху пресната боя и залепват или се изцапват и ги отпиши. Освен това изпаренията от разредителя на боята ги дразнят и от време на време те хапят- колкото им скимне. Пък и ако има стара боя се лющи и трябва да я стържещ и допълнително идват пазачи отвътре да видят, кои аджеба си играе с тях. Така ,че май минусите на пролетното боядисване са повече от ползите. Според мен , ако имаш оборотни кошери първо прехвърли семействата в тях и после на спокойствие си боядисай тези които предварително си набелязал.Освен това , все ще излезнат накои слаби места , които ще трябва за залепиш, пристегнеш или заковеш. :idea:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

putativus1439 написа:drone I definitely agree with yor argument.
Аз също.
silvia
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 6:30 pm

Мнение от silvia »

Kolegi, bihte li mi obqsnili kolko santimetra trqbva da badat otvoreni vhodovite na kosherite v zavisimost ot sezona?
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Сантиметър на покрита пита

Мнение от Dinko »

Сантиметър на покрита с пчели пита.
През лятото дъното се спуща ако е подвижно.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

silvia написа:imam namerenie da boqdisam kosherite si. imali nqkakva opasnost, ako ne premestq pchelite v drug kosher te da se natrovqt?
Можеш да използуваш боя на водна основа -има чешка такава,а също и датска.
Моите кошери са боядисани с датска боя на водна основа ФЛЮГЕР-същата е екологична и притежава сертификат за безопасност и боядисване на детски играчки,малко е скъпа 700 мл-16 лв :lol:
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

silvia написа:Kolegi, bihte li mi obqsnili kolko santimetra trqbva da badat otvoreni vhodovite na kosherite v zavisimost ot sezona?
Аз,лично използувам рамка с мрежа(3х3)големината е с размера на дъното,от началото на юни до края на септември.Зависи от времето.
Пчелите се чувствуват много добре,работя така вече 3 години,без проблем :lol:
Georgi Zhelev Georgiev
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 11:11 pm
Местоположение: Стара Загора / София
Обратна връзка:

Мнение от Georgi Zhelev Georgiev »

apis1964 написа:
silvia написа:Kolegi, bihte li mi obqsnili kolko santimetra trqbva da badat otvoreni vhodovite na kosherite v zavisimost ot sezona?
Аз,лично използувам рамка с мрежа(3х3)големината е с размера на дъното,от началото на юни до края на септември.Зависи от времето.
Пчелите се чувствуват много добре,работя така вече 3 години,без проблем :lol:
Може ли да обясниш как точно използваш тази рамка с мрежа и какво по-точно представлява. :roll: :?:
Публикувай отговор

Обратно към “Жилища на пчелите / Beehives”