пчеларска кооперация

Модератор: toko652003

Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Anonymous написа:Доколкото виждам,никаде в сайта на фирма лега няма цени.Аз имам един техен каталог с цени ,който е от миналата година,но за съжаление в момента не е в мен.Иначе,само хомогенизатора за мед с капацитет 1000кг,беше някаде около 15-16000 лева. :roll:
Техниката напредва , ще има конкуренция и там .За в бъдеще няма да е на Лега само я :wink: За цените ч,е са сериозни сериозни са
, но българина е изобретателен , ще се побългарят някои машини стига да отговарят на нормите и изискванията , тъй като гледам не са кой знае колко сложни машини :)
toko6520035927(Skype)
roko66

пчеларски сдружения

Мнение от roko66 »

КОЛЕГИ , ИМАМ НУЖДА ОТ МАЛКО ПОМОЩ ВЪВ ВИД НА ИНФОРМАЦИЯ.ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ:
ИМАМ ОКОЛО 30 КОШЕРА , МЕДА КОЙТО ПРОИЗВЕЖДАМ Е В ТАКОВА КОЛИЧЕСТВО , ЧЕ НЕ МОГА ДА ГО РЕАЛИЗИРАМ НА ДРЕБНО.ОТ ТУК СЛЕДВА , ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ РЕГИСТРИРАМ КАТО ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛ.КАТО ТАКЪВ ТРЯБВА ДА ВНАСЯМ ДОО ВЪРХУ ПОЛОВИН МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА(ПОНЕЖЕ СИ РАБОТЯ НА ТРУДОВ ДОГОВОР)
ЧЕСТНО КАЗАНО НЕ ИЗГАРЯМ ОТ ЖЕЛАНИЕ ДА НАЛИВАМ ДОПЪЛМИТЕЛНО ПАРИ В БЕЗДЪННАТА ЯМА НА СОЦ.ОСИГУРЯВАНЕ.
ПОДРАЗБРАХ , ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО НЯКОЛКО ПЧЕЛАРИ ДА РЕГИСТРИРАТ ДРУЖЕСТВО С ДАН.НОМЕР БУЛСТАТ И Т.Н. , СЛЕД КОЕТО ДА РЕГИСТРИРАТ ТОВА ДРУЖЕСТВО КАТО ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛ.ПО ТОЗИ НАЧИН ЧЛЕНОВЕТЕ НА ТОВА СДРУЖЕНИЕ НЯМА ДА ПЛАЩАТ ДОО.НЕ МИ Е ЯСЕН ОБАЧЕ МОМЕНТА С ДАНЪК ПЕЧАЛБА.ПЛАЩА ЛИ СЕ ТАКЪВ В ТОЗИ СЛУЧАИ КАТО СЕ ИМА ВПРЕДВИД , ЧЕ ДРУЖЕСТВОТО Е С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ А И ЗЕМ.ПРОИЗВОДИТЕЛИ СА ОСВОБОДЕНИ ОТ ДОД?
АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРЕН :)
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: пчеларски сдружения

Мнение от коко »

roko66 написа:КОЛЕГИ , ИМАМ НУЖДА ОТ МАЛКО ПОМОЩ ВЪВ ВИД НА ИНФОРМАЦИЯ.ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ:
ИМАМ ОКОЛО 30 КОШЕРА , МЕДА КОЙТО ПРОИЗВЕЖДАМ Е В ТАКОВА КОЛИЧЕСТВО , ЧЕ НЕ МОГА ДА ГО РЕАЛИЗИРАМ НА ДРЕБНО.ОТ ТУК СЛЕДВА , ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ РЕГИСТРИРАМ КАТО ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛ.КАТО ТАКЪВ ТРЯБВА ДА ВНАСЯМ ДОО ВЪРХУ ПОЛОВИН МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА(ПОНЕЖЕ СИ РАБОТЯ НА ТРУДОВ ДОГОВОР)
ЧЕСТНО КАЗАНО НЕ ИЗГАРЯМ ОТ ЖЕЛАНИЕ ДА НАЛИВАМ ДОПЪЛМИТЕЛНО ПАРИ В БЕЗДЪННАТА ЯМА НА СОЦ.ОСИГУРЯВАНЕ.
ПОДРАЗБРАХ , ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО НЯКОЛКО ПЧЕЛАРИ ДА РЕГИСТРИРАТ ДРУЖЕСТВО С ДАН.НОМЕР БУЛСТАТ И Т.Н. , СЛЕД КОЕТО ДА РЕГИСТРИРАТ ТОВА ДРУЖЕСТВО КАТО ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛ.ПО ТОЗИ НАЧИН ЧЛЕНОВЕТЕ НА ТОВА СДРУЖЕНИЕ НЯМА ДА ПЛАЩАТ ДОО.НЕ МИ Е ЯСЕН ОБАЧЕ МОМЕНТА С ДАНЪК ПЕЧАЛБА.ПЛАЩА ЛИ СЕ ТАКЪВ В ТОЗИ СЛУЧАИ КАТО СЕ ИМА ВПРЕДВИД , ЧЕ ДРУЖЕСТВОТО Е С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ А И ЗЕМ.ПРОИЗВОДИТЕЛИ СА ОСВОБОДЕНИ ОТ ДОД?
АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРЕН :)
Пчеларите са освободени от данък печалба, но това че сдружението е освободено от ДОО не знам. Най добре отиди в НОИ или в някоя от службите на министерството на земеделието и питай.
roko66

търся колеги

Мнение от roko66 »

Здравейте!Търся колеги пчелари живеещи в Русе!Ако има такива във форума и желаят контакт , моля да пишат! :)
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Наистина се набутваш като се регистрираш за земеделски производител.Като земеделски производител може да бъде регистрирано и пчеларско сдружение, което е регистрирано като юридическо лице.Ако имате в мястото където живееш дружество ,регистрирано по ЗЮЛНЦ, просто станаш негов член и готово.В Закона за подпомагане на земеделските производители в : §1.По смисъла на този закон:1.(Доп.- ДВ.бр.41 от 2001, изм. бр.96 от 2002 г.). Земеделски производители са физически и юридически лица.... Така , че за членовете на тези сдружения отпада изискванията за осигуряване, а остават предимствата като земеделски производител. :idea:
roko66

Мнение от roko66 »

drone написа:Наистина се набутваш като се регистрираш за земеделски производител.Като земеделски производител може да бъде регистрирано и пчеларско сдружение, което е регистрирано като юридическо лице.Ако имате в мястото където живееш дружество ,регистрирано по ЗЮЛНЦ, просто станаш негов член и готово.В Закона за подпомагане на земеделските производители в : §1.По смисъла на този закон:1.(Доп.- ДВ.бр.41 от 2001, изм. бр.96 от 2002 г.). Земеделски производители са физически и юридически лица.... Така , че за членовете на тези сдружения отпада изискванията за осигуряване, а остават предимствата като земеделски производител. :idea:
Drone , благодаря за информацията!
Значи не се дължи и данък печалба?Защото където съм чел по този въпрос пише , че са освободени от данък печалба регистрираните земеделски производители физически лица , продаващи непреработена продукция.В случая обаче сдружението се явява юридическо лице и затова имах колебание по този въпрос>
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: пчеларска кооперация

Мнение от toko652003 »

Някой да има има прясна информация за цените на машините/?
toko6520035927(Skype)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re:

Мнение от dimitarbonev »

roko66 написа:
drone написа:Наистина се набутваш като се регистрираш за земеделски производител.Като земеделски производител може да бъде регистрирано и пчеларско сдружение, което е регистрирано като юридическо лице.Ако имате в мястото където живееш дружество ,регистрирано по ЗЮЛНЦ, просто станаш негов член и готово.В Закона за подпомагане на земеделските производители в : §1.По смисъла на този закон:1.(Доп.- ДВ.бр.41 от 2001, изм. бр.96 от 2002 г.). Земеделски производители са физически и юридически лица.... Така , че за членовете на тези сдружения отпада изискванията за осигуряване, а остават предимствата като земеделски производител. :idea:
Drone , благодаря за информацията!
Значи не се дължи и данък печалба?Защото където съм чел по този въпрос пише , че са освободени от данък печалба регистрираните земеделски производители физически лица , продаващи непреработена продукция.В случая обаче сдружението се явява юридическо лице и затова имах колебание по този въпрос>
Нека да направим малко уточнения. Дружеството е юридическо лице с нестопанска цел. А за да реализираш продукция дружеството трябва да е със стопандка цел или кооперация. Второто нещо е че от 2010г земеделските производители не са освободени от данъци. Признават се 60% разходи а останалата сума се облага с 10% плосък данък. Като прибавим и осигуровките, които са близо 800лв за 2010г сам си направи сметка дали е изгодно да се регистрираш като земеделски производител.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Re:

Мнение от ivandespotov »

dimitarbonev написа:
roko66 написа:
drone написа:Наистина се набутваш като се регистрираш за земеделски производител.Като земеделски производител може да бъде регистрирано и пчеларско сдружение, което е регистрирано като юридическо лице.Ако имате в мястото където живееш дружество ,регистрирано по ЗЮЛНЦ, просто станаш негов член и готово.В Закона за подпомагане на земеделските производители в : §1.По смисъла на този закон:1.(Доп.- ДВ.бр.41 от 2001, изм. бр.96 от 2002 г.). Земеделски производители са физически и юридически лица.... Така , че за членовете на тези сдружения отпада изискванията за осигуряване, а остават предимствата като земеделски производител. :idea:
Drone , благодаря за информацията!
Значи не се дължи и данък печалба?Защото където съм чел по този въпрос пише , че са освободени от данък печалба регистрираните земеделски производители физически лица , продаващи непреработена продукция.В случая обаче сдружението се явява юридическо лице и затова имах колебание по този въпрос>
Нека да направим малко уточнения. Дружеството е юридическо лице с нестопанска цел. А за да реализираш продукция дружеството трябва да е със стопандка цел или кооперация. Второто нещо е че от 2010г земеделските производители не са освободени от данъци. Признават се 60% разходи а останалата сума се облага с 10% плосък данък. Като прибавим и осигуровките, които са близо 800лв за 2010г сам си направи сметка дали е изгодно да се регистрираш като земеделски производител.
Бонев,мойте уважения но не мога да разбера какво се случва?Вместо да се оправи бозата , тя става по-голяма. Възраждаш тема приключила януари 2006 година от нерегистриран член на форума?Ако греша поправи ме!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: пчеларска кооперация

Мнение от dimitarbonev »

съжалявам. Не съм забелязал от кога е.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: пчеларска кооперация

Мнение от ттитто »

по-интересното е, че темата е актуална
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: пчеларска кооперация

Мнение от nikoko »

ттитто написа:по-интересното е, че темата е актуална
Да особенно сега при тези нови изисквания. Дали може да се избегне плащане на осигуровки ако се образува сдружение като земеделски производител?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: пчеларска кооперация

Мнение от dimitarbonev »

Тук във форума има доста хора, които могат да ни просветят по тези въпроси. Да ги помолим да помогнат.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: пчеларска кооперация

Мнение от petermar »

Колеги, ако си мислите да правите сдружение само с цел да си спестите осигуровките просто е безсмислено. Целта на Сдружението или Кооперацията е да носи доходи на своите съдружници. Едни участват с труд за което получават заплата, други с капитал /пари, инвентар, сгради, пчелни семейства и др./ за което получават дивидент. Такива са принципите. Останалото е измама. По добре да помислим първо ако се сдружим как ще се повишат доходите ни. Ясно е че ще намалим разходите си но как ще се увеличи производителността ни това е по важно. В тази насока е по интересно да се помисли.
Nil satis nisi optimum
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”