Въпроси на начинаещия!?

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Публикувай отговор
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

христо написа:Да гората- за ранното пролетното развитие. След това рапица,кориадър,слънчоглед.Есента пак в гората.При тези условия е нужно само да си як и да центруфугираш,центруфугираш....май като че ли много се размечтах, извинете...
Ей това исках да кажа!!! :P БРавос Ице!!!
kolio
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Авг 11, 2007 10:15 am
Местоположение: Русе

Мнение от kolio »

някои може ли да ми каже каде да си направя кошери ЛР,ако ми кажете и цена :) :?: :) :?:ще бъде добре ако е близо до русе :wink: :oops:
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Кошери не се купуват току-така. Трябва да си по- придирчив от купуване на автомобил, щото с тях ще работиш ,ако си сериозен поне 20 години. Така,че много внимателно при огледа- задължително си носиш шублер и рулетка и не се притеснямаш да мериш дали са със стандартни размерии от добър материал и изработка. Иначе дълго ще береш ядове. Може би на сметка ще намериш от някой пишман -пчелар, дето ликвидира производството след като е издоил парички от агенция САПАРД. Търси по всякакви обяви.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

kolio написа:някои може ли да ми каже каде да си направя кошери ЛР,ако ми кажете и цена :) :?: :) :?:ще бъде добре ако е близо до русе :wink: :oops:
Най- добрите кошери се произвеждат в Сливен - Вимекс и последната информация която имам, е за някаква фирма в Казанлък. Но послушай колегата и не бързай. Започни с 4-8 семейства и разшире след година или две. Не е лесно да усвоиш занаята. Повярвай. Пази се от разочарования.
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

venci написа:здравейте някой може ли да ми обесни как са разположени питите в кошера. каде се слага магазина и т. н.
Като го чета това ...ама ме напушва луд смях ......дано си се отказал вече пич.......иначе....може да сложиш магазина и на покрива.........сори но понякога тук става велик майтап.....
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: дайте ми съвет

Мнение от avliga »

ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ
Тази година за първи път в района посяха рапица.Не съм вадила рапицов мед.Не ми е ясно как точно трябва да постъпя.Днес отворих кошерите.Магазините са пълни.Започват да запечатват.Зная,че рапицовият мед бързо захаросвал.Дайте съвет колеги,как да постъпя?Да вадя ли ,или да чакам да запечатат една трета? :( :oops
Може и на лично съобщение да ме посъветвате,ще съм Ви много благодарна!Държа на Вашето мнение най-вече!
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: дайте ми съвет

Мнение от toko652003 »

Вади го дори и да не са го запечатали 1/3
иначе има опасност да остане озахарен по питите.
Вида му сетне е като втвърдена пудра захар дори и при нападение пчелите трудно го разбиват. :idea:
toko6520035927(Skype)
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: дайте ми съвет

Мнение от avliga »

Мерси ! Направо бях в цайтнот!Всичко добре,ами сега ? си рекох.Започвам! Да видим "какви ще ги снеса!"
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”