Една тема за дебелите глави.

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Една тема за дебелите глави.

Мнение от toko652003 »

Има ли ги сред колегите как мислите ?
Според мен се намират тук там и мисля че пречат сериозно на пчеларството
това се случва понякога от неукост понякога от инат понякога от навика.
Българина(много колеги) не е свикнал да мисли за ''другарчето'' си все още т.е да се има като част от пчеларската общност
дори и това да е откъм икономически интереси...

п.п. всичко се връща по един или друг начин като бумеранг
toko6520035927(Skype)
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от Scutellator »

Ами има ги мн ясно. Където има хора там има и простотия. Това най вече се отнася за българина. Не е проблем че българина е завистлив, мързелив, алчен. Най- големия проблем е че е българина е най-глупавият човеккогото съм срешнал (бием дори руснаците) - от там идва всичко
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
VIPER
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 12:00 am

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от VIPER »

[quote]Това най вече се отнася за българина. Не е проблем че българина е завистлив, мързелив, алчен. Най- големия проблем е че е българина е най-глупавият човеккогото съм срешнал (бием дори руснаците) - от там идва всичко/quote]

Говориш сигурно за себе си.Предполагам ,че нещо те комплексира за да обиждаш без причина и повод.
Като не харесваш страната смени я ,ако ти стиска.
България я е имало доста преди теб и сигурно доста след теб.Едва ли нещо в страната зависи от теб така ,че прибери се в дупката от която си изпълзял.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от Scutellator »

Жалко,че повечето в тая страна мислят като теб. Стиска ми и го правя всяка година, но все още има неща които ме задължават да си идвам.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от DAN »

Не плюйте станата си ! Вие сте част от нея ! Не може да давате оценки и присъди ! Вие сте Българи ! Съвземете се ! Ако нещо не ви изнася - тогава го променете !
Последно промяна от DAN на Сря Окт 29, 2008 1:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от toko652003 »

Ха темата може да придобие и национална окраска. ;))

...ах страната ни, докато мислим на парче и не се имаме като част от онова глобалното

ще сме винаги на това дередже.


п.п. човек не избира родителите си и това къде е роден родината(страната) си и малко са тия които ги мразят
можем да говорим за ненавист към държавноста в страната ни и това е друго нещо.
...дискусията става доста обширна.
toko6520035927(Skype)
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от Scutellator »

Аз не мразя страната си. Тя е едно хубаво място.Ние имаме ( все още) една чудесна природа ( като изключим животинския свят дето го няма вече), една богата история , за разлика от Холандия, US , GB( като изключим Шотландия). Аз мразя хората в нея. Който каже ,че бг ще го има и след мене се лъже. Половината ми познати са или мъртви или зад граница, а ония мургавели и тия от листата на ДПС дето не знаят български се множат като хлебарки. Как да обвиня онези които напускат - бг си е там където я остави комунзма, ние не сме морално израстнали. Рушим ресурси(природа , история ,МТБ, човешки ресурси) , а искаме икономиката ни да се развива. Всеки реве за субсидии и повече пари( в това число и пчеларите), но за да получиш , трябва да дадеш. Няма нищо даром( освен онова на Робърт Шекли*). Това ако не е висша форма на глупост - какво е ? И после защо да не ме е срам да се нарека БЪЛГАРИН. В европейските страни ( за разлика от US) това е синоним на циганин- краде,лъже,мързелив с претенции, обаче понеже е много прост работи и за малко.
А нямате си и представа колко е трудно да се борите с предубедеността на хората, да им доказвате ден след ден , че ти не си такъв човек, да работиш дори по усърдно от другите,да ги убеждаваш ,че си благонадежден, трудолюбив и да работиш за имиджа на страната си, за да се убедят ,че не всички в България могат да крадат и лъжат. И въпреки усилията е трудно, защото всеки от тях си има едно на ум - той е Българин. Момиче, на първа среща,което чуе тази дума, си тръгва на мига....после как да не ме е срам. И как да не мразя онези които рушат България и да обичам онези които го допускат. Всеки път когато се връщам се опитвам да променя нещо - най-вече българския манталитет. Старая се да се усмихвам, да поздравявам хората,да им показвам насоката в която да вървим. Вместо това всеки като магаре невъзприемащо пътя дърпа в различни посоки общия товар. Човекът си мисли , че е навътре в нещата и е несподобен да възприема нови мнения и на всеки различаващ се от масата и инакомислещ ( защото масата не може да греши) се гледа като на "weird" и "insane".
Вярвам ,че бъдещето на бг е в онези които напускат , а не в тези които остават, защото е много трудно да променяш масата. И дано някой ден онези които са вече променени се върнат и да изградим страната си наново.

* Робърт Шекли;"Something for Nothing"; 1954( бг заглавие " и нещо даром")
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
VIPER
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 12:00 am

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от VIPER »

И после защо да не ме е срам да се нарека БЪЛГАРИН.
Няма нищо срамно да се наречеш БЪЛГАРИН.Въпрос на убеждение и познаване на историята.Там където си от колко години си знаят историята дали от 1300 г.или по малко?
В европейските страни ( за разлика от US) това е синоним на циганин- краде,лъже,мързелив с претенции, обаче понеже е много прост работи и за малко.
За тово са допринесли само и единствено напусналите България.Никои друг.
Мнението ми за тези хора се покрива напълно с една разговорна фраза от флота-"морето боклук не държи,изхвърля го на брега".
А нямате си и представа колко е трудно да се борите с предубедеността на хората, да им доказвате ден след ден , че ти не си такъв човек, да работиш дори по усърдно от другите,да ги убеждаваш ,че си благонадежден, трудолюбив и да работиш за имиджа на страната си, за да се убедят ,че не всички в България могат да крадат и лъжат.
Няма нужда да се оправдаваш ,решението за напускане на България е само твое.По-скоро ми звучи като хленчене и отричане на всичко в страната.
За протокола-Аз си обичам страната,смело мога да се нарека и националист затова ме ДРАЗНЯТ всякакви обидни думи по адрес на държава,националност и манталитет ясно се изразих предполагам.
Има доста места по света които съм посещавал и националния флаг или споменаването на думата "БЪЛГАРИН" е отваряла доста врати и съм бил посрещан изключително радушно.
За сега се опитвам да спазвам и добрия тон.За сега........
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от ahmed »

БГ КОСТИТУЦИЯТА НЕ ТЕ ПОСТАВЯ ПО ГОРЕ ОТ МУРГАВИТЕ И ТЕЗИ ДЕТО ГОВОРЯТ ЗЛЕ БЪЛГАРСКИ И ПРАВЯТ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНО ДЕТЕ. бай Ганио също като теб,много е обикалял европа, но си остана балканец,мразел тоз мразел онзи.ами кого обичаш ти бе айо.ти ли си върхът на сладоледа :idea: :idea: :idea: говоря за някой си scutellator.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от toko652003 »

Манталитета на Баканите в близките 20 години се съмнявам да се промени.

И всепак е по-земен от другия. :wink:
toko6520035927(Skype)
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от ahmed »

toko652003 написа:Манталитета на Баканите в близките 20 години се съмнявам да се промени.

И всепак е по-земен от другия. :wink:
koleга токо по принцип пчеларите са хора с добри сърца.но тоз откъде го изкопахме,тоз не може да е пчелар.всичко друго но не и пчелар/човек/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от toko652003 »

аhmed
Възможно е да не е пчелар, но всеки има право на мнение.
Аз мисля, че се тълкуват донякъде неправилно думите му. Пък и не е задължително да се съгласяваме с всяко мнение. ;))

joka...
Темата има съвсем друга насока това, че се видоизменя в политически или някакъв друг спор зависи единствено от участниците и какво от това/?
Няма лошо стига да не се използват непростойни(ще се трият) епитети развалящи чистотата на форума.

п.п. повтарящите се теми поне в моята секция се сливат.
toko6520035927(Skype)
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: Една тема за дебелите глави.

Мнение от ahmed »

[quote="toko652003"]аhmed
Възможно е да не е пчелар, но всеки има право на мнение.
Аз мисля, че се тълкуват донякъде неправилно думите му. Пък и не е задължително да се съгласяваме с всяко мнение. ;))

joka...
Темата има съвсем друга насока това, че се видоизменя в политически или някакъв друг спор зависи единствено от участниците и какво от това/?
Няма лошо стига да не се използват непростойни(ще се трият) епитети развалящи чистотата на форума.

п.п. повтарящите се теми поне в моята секция се сливат.[/
колега ако не сме разбрали човека, да извинява, но нека каже какво има в предвид с това свое изказване. :) :?:
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”