Районът около гр. Елин Пелин -добър ли е за пчеларство,

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
ivelina
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 10:03 pm

Районът около гр. Елин Пелин -добър ли е за пчеларство,

Мнение от ivelina »

Здравейте, от малка ходя с баща ми и дядо ми да помагам при кошерите. От години живея в София, и досега нямах къде да отглеждам кошери. Много бих искала да опитам сама да си отглеждам пчелички а тате обеща да помага. Предстой ми да си купя земя в село на 5-6 километра от гр. Елин Пелин. Дали в района има добри условия за отглеждане на печелички. Ако някой има лични впечатление , моля да сподели. Благодаря.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Районът около гр. Елин Пелин -добър ли е за пчеларство,

Мнение от genata_fi »

Според мен е малко гол района, но поразпитай и местните пчелари първо. А и зависи къде точно е мястото. Поразходи се и виж какви гори има, ливади, обработва ли се земята и какви култури садят. Според мен ако е за хоби, с малко семейства, ще можеш да облажиш пръстите, както се казва. Успех.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Районът около гр. Елин Пелин -добър ли е за пчеларство,

Мнение от Майка »

Освен това се поинтересувай колко пчелари и колко пчелни семейства има в района, за да имаш представа за конкуренцията. :lol: :lol: :lol:
В кметствата имат регистър, там ще ти кажат с приблизителна точност, защото има и нерегистрирани пчелини.
ivelina
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 10:03 pm

Re: Районът около гр. Елин Пелин -добър ли е за пчеларство,

Мнение от ivelina »

Благодаря.
filip_tu
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 10:18 pm

Re: Районът около гр. Елин Пелин -добър ли е за пчеларство,

Мнение от filip_tu »

За кое село става на въпрос? Аз съм от Габра и при мен пашата е ливадна, като тази година бялата детелина спаси положението. Забелязъл съм, че в последните години земята около Елин Пелин се обработва и се засажда със слънчоглед и рапица. Разбира се не трябва да се очакват някакви огромни добиви, но 15- 20кг са напълно реализуеми.
Успех в пчеларстването :D
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Районът около гр. Елин Пелин -добър ли е за пчеларство,

Мнение от valyo »

Самият град Елин Пелин е целия в липа. Но това едва ли е от голям полза за тебе.
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”