Полистиролни основи!!!

Модератор: toko652003

Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Полистиролни основи!!!

Мнение от Gojyto »

Някои п4елари запо4наха да изолзват ве4е полистиролни основи.Как мислите дали са добри???Дали п4елите ги приемат добре като воська??? :roll:
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

Напиши ми поне три основателни причини , заради които да ги използвам.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Не сьм ги ползвал,само сьм 4увал няколко п4еларя 4е ги ползват.Едния е от форума даже.Казват 4е я купува6 ведньж и 4е я инсталира6 на рамката веднаж.Няма дупки на рамката,няма зателване,няма молец.Но незнам п4елите как я приемат,затова и питам тези които ги ползват.Да оставим те да говорят.....
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Мда, и мен ме интересуват мнения от тия който ги ползват.......
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Не зная тези които ги рекламират -Българските с какво качество са. Но за тези пити полуизградените на силиконова основа съм чул че са добри. На тях пчелите градят само работнически килийки. Лесно се подменят на водна пара се смъква стария градеж и са готови за нова употреба. Има и една особеност. Трябва да се слага цял корпус за да ги доизградят. Ако се сложи една две рамки ссамо ги заклейват и отиват да градят восъчните основи. Суенти и Лега предлагат такива. На суенти са някъде около 4 лв. Представител е старозагорската кооперация Самаряни. На лега не знам на каква цена са.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

през weekend-a получих email от една бургаска фирма (както и доста от вас, защото беше пратено и на други хора от форума) и там цената за МК полуизградена рамка беше 1,10. Така че тези 4 лв са малко множко. Може би 4 лв са цели рамки, а тук става дума само за средата, без летвичките на рамката
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Аз също получих такъв имейл. Но тези са полиестерни и се слагат по 2 на рамка. Незнам доколко стават за многоктатна употреба. Тези за които писах даже миришат на восък. Да вярно е, че са цели рамки. И ако направим една сметка Българските излизат 2х1,10 +0,45 =2,65. На Суенти рамката струва 3,75 лв
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

Да попитам защо при наличие на полистиролни и обикновени основи пчелите изграждат обикновените, а другите ги заклейват? Направете си сами изводи!!! ПОЗДРАВИ !!!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Ами в това няма нищо нелогично. Всеки е оптвал вносните безвкусни плодове и зеленчуци и би предпочел да си хапне от нашенските. Но ако няма нашенски и вносни ще ядем.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

ЕСТЕСТВЕНАТА КРАСОТА Е НАЙ ХУБАВА !!!!!!!. Аз предпочитам восъчните основи. Според мен човек винаги трябва да се връща към естественото и природното.
ico1
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 7:57 pm

Мнение от ico1 »

Цена на Лега: Пластмасова, наполовина изградена магазинна - 8,60 лв.
Само магазинна основа, неизградена, на изложението в Плевен беше 38 ст., нямаше плодникови. Продаваше ги един мъж от Бургас. И, Пачо, има изброени 8 причини. Аз си взех няколко, ще видя как ще ги приемат.
krasimir.ninov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 4:47 pm
Местоположение: gr. Vratsa

Мнение от krasimir.ninov »

Проблема е по-скоро в традицийте. Все пак не всеки може да си позволи да даде за 1 пластмасова пита 3,75 - 8 лв., дори и ако се ползва 10-12 години. Аз също съм резервиран към тези основи, но пък за експеримент - няма лошо.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

krasimir.ninov написа:Проблема е по-скоро в традицийте. Все пак не всеки може да си позволи да даде за 1 пластмасова пита 3,75 - 8 лв., дори и ако се ползва 10-12 години. Аз също съм резервиран към тези основи, но пък за експеримент - няма лошо.
Абсолютно прав.Никои п4елар от по старите,които имат около 50 ко6ера няма да премине на пластасови пити,просто за6тото са много скапи все о6те.За другите незнам...... :wink:
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

ico1 написа:Цена на Лега: Пластмасова, наполовина изградена магазинна - 8,60 лв.
Само магазинна основа, неизградена, на изложението в Плевен беше 38 ст., нямаше плодникови. Продаваше ги един мъж от Бургас. И, Пачо, има изброени 8 причини. Аз си взех няколко, ще видя как ще ги приемат.
Няма лошо Ице,Ако обичаш цитирай ми тия 8 причини---можи и да ме убедиш,а може и да подискотираме.
ico1
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 7:57 pm

Мнение от ico1 »

1.Многократно се намаля труда за пчелното стопанство;
2.Не се прегризват от пчелите при спиране притока на нектар;
3.Не се изкривяват и провлачват при висока температура;
4.Не се прояждат от восъчен молец и мишки;
5.Практически в тях не се отлагат антибиотици и вредни хим.в-ва;
6.Изграждане на килийки само с работническо пило;
7.След първия медосбор започвате да продавате и восък;
8.Минимална експлоатационна годност 12 години.
При него имаше основи/като восъчните/, с основи за килийките и от двете страни, и изградени наполовина, но само от едната страна. Последните се слагат по две. Те са и доста по-скъпи. Предимство е и че не опъваш тел. Ще видя как ще приемат магазинните и ако няма проблем, ще си купя и плодникови.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”