Производство на пчелни майки чрез пренасяне на личинки

Начини за размножаване - самосмяна, роене, свещево.

Модератор: Scutellator

ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Производство на пчелни майки чрез пренасяне на личинки

Мнение от ттитто »

а от каде можем да видим всичките серии на филма?
има тема за филми на пчеларска тематика. В нея има линк към филма
rudy69
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 3:39 pm
Местоположение: София

Re: Производство на пчелни майки чрез пренасяне на личинки

Мнение от rudy69 »

tanasi написа:колега може да намериш всички одговори в книгата на Жил Фер " производство на пчелни маики" , има я по пчеларските магазини. много ясно написана и практична с много савети, моге да баде от полза за всички колеги.
Поздрави.
Колега можеш ли по точно да кажеш от къде може да се намери тази книга - Жил Фер " производство на пчелни майки"
tasho tashev
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:02 pm
Местоположение: БУРГАС

Производство на майки,чрез пренасяне на "ръка"

Мнение от tasho tashev »

Производство на майки,чрез пренасяне на "ръка"по метада на Костадин Якофов.Колеги може ли някой подробно да разясни начина и методиката на правене на отвотка по този начин.Не можах да намеря никаде материали за този метод.Както и да се дискутират различните мнения за и против.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Производство на майки,чрез пренасяне на "ръка"

Мнение от Scutellator »

Метода не е на "еди-кой-си" от съседното село, а е на Дулитъл (пенасяне на личинки) и е от преди 100 години.
Това че някои хора пишат по вестниците без да са запознати изцяло и приписват заслуги на хора, които нямат такива, сами носят вината си.


http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... 31&start=0
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
tasho tashev
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:02 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Производство на майки,чрез пренасяне на "ръка"

Мнение от tasho tashev »

Колега Scutellator извинявай за моята не компетентност,не съм искал до обидя никого. Просто го прочетох в весника но там нямаше никакво разяснение.Аз от скоро се занимавам с пчели и ми стана интересно.Искаше ми се някой да го разясни. Това всичко.
rudy69
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 3:39 pm
Местоположение: София

Re: Производство на майки,чрез пренасяне на "ръка"

Мнение от rudy69 »

Някой дали ще може да опише практически целия процес на производство на майки чрез пренасяне на ръка. Мисля че не съм само аз единствения не научен роден пчелар:)
Публикувай отговор

Обратно към “Размножаване и селекция / Reproduction and selection”